Panel logowania

Ostatnie posty na forum

O:Boli Cię ząb? Mamy na to sposób!
Goldi 06-07-14 20:18
O:KURZAJKI - powiedz im "NIE" raz na zawsze!
jadwiga 09-06-14 13:26
O:Pierwsza pomoc na kaca :)
izabela 29-05-14 12:16
O:Boli Cię ząb? Mamy na to sposób!
Jerzy C. 25-03-14 13:00
O:jakie oświetlenie pasuje do salonu
haga 23-02-14 17:00
Please enable Core Design Scriptegrator plugin.

ocet łazienka

Jeżeli czytałaś wcześniejsze części cyklu, wiesz już jak korzystać z dobrodziejstw octu w ogrodzie i kuchni. Teraz czas na łazienkę. Tu również ocet przyjdzie Ci z pomocą w pozbyciu się uciążliwych zabrudzeń i osadu. Powodzenia!

Więcej: CH3COOH, czyli ocet w akcji! Część 3. Łazienka

   

sprzątanie bałaganu

Bałagan w otaczających nas pomieszczeniach przekłada się niejednokrotnie na bałagan w nas samych. Zacznijmy zatem porządki od tego, co nas otacza. Podpowiadamy jak to zrobić w kilku łatwych krokach!

Więcej: Poskramiamy bałagan!

   

obrusy, serwety, serwetki

Kluczowym elementem w przygotowaniu stołu na przyjście gości jest nie tylko sute zastawienie go wspaniałymi potrawami, ale także dbałość o jego estetykę. Tu z pomocą przychodzą nam obrusy, serwety i serwetki. Jednak jak ich używać? Dowiedz się z nami!

Więcej: Stoliczku, nakryj się! Obrusy, serwety i serwetki

   

ocet w kuchni

Już wiemy, że ocet jest niezwykle przydatny w ogrodzie. Teraz czas na jego użycie w domu. Wykorzystanie poniższych sposobów przyczyni się do większej zasobności Twojego portfela (nie będziesz musiała wydawać kroci na przeróżne detergenty), a także sprawi, że Twój dom będzie bardziej zielony (i znowu te detergenty).

Więcej: CH3COOH, czyli ocet w akcji! Część 2. Kuchnia

   

osad z gazu

Posiadanie kuchenki gazowej ma zarówno swoje dobre, jak i złe strony. Po pierwsze, użycie gazu jest zdecydowanie tańsze aniżeli korzystanie z rozwiązań zasilanych prądem, a co za tym idzie potrzebujemy mniejszego nakładu środków do pieczenia czy przygotowywania posiłków. Po drugie, w przypadku osób, które nie dowierzają kuchenkom elektrycznym, płytom i tego typu nowinkom technicznym, łatwiej jest kontrolować temperaturę grzania przyrządzanych posiłków. Z drugiej jednak strony, gaz kuchenny osadza się na sprzętach kuchennych, ścianach, okapie i jest niezwykle trudny do usunięcia.

Więcej: Usuwamy uciążliwy osad z gazu kuchennego

   

pranie poduszek kołder

Nie ma nic przyjemniejszego niż po dniu pełnym wrażeń, tych pozytywnych i tych mniej przyjemnych, położyć się świeżym i pachnącym łóżku. Żeby jednak mieć taką możliwość, należy przykładać należytą wagę do pielęgnacji kołder i poduszek. Przedstawiamy sposoby pielęgnowania ich, które nie wymagają wizyty w pralni chemicznej ani też ciągłego kupowania nowych.

Więcej: Pranie poduszek i kołder

   

plamy z farby

Usuwanie plam z farby jest o tyle kłopotliwe, że istnieje wiele rodzajów farb, a także wiele rodzajów tkanin, które farba może zabrudzić. Nie trać jednak nadziei. Z naszymi sposobami będziesz w stanie usunąć większość uciążliwych plam bez konieczności kupowania nowych ubrań czy dywanów.

Więcej: Jak usunąć plamy z farby? Zobacz!

   

zapach papierosow

Jak pozbyć się zapachu papierosów? Przede wszystkim szybko. Czy jest to możliwe? Naturalnie. Przekonaj się jak to zrobić.

Więcej: Jak pozbyć się zapachu papierosów?

   

domowe sposoby fugi

Bez fug nie byłoby mowy o błyszczących kafelkach w łazience czy kuchni. Podczas mycia glazury warto zadbać również o fugi właśnie. Dość często gromadzi się na nich nieprzyjemny dla oka osad lub po prostu brud. Dzieje się tak zwłaszcza w okolicach umywalki, wanny i prysznica, jako że właśnie te miejsca narażone są na najczęstszy kontakt z wodą, pianą mydlaną itp. Dziś pokazujemy jak utrzymywać fugi w czystości bez konieczności ich wymieniania.

Więcej: Czyste fugi? Sprawdź jak!

   

drewniana posadzka

Drewniane podłogi pasują do niemal każdego rodzaju wnętrza. Są uzupełnieniem zarówno stylów rustykalnego, jak i industrialnego. Pod jednym warunkiem. Jeśli są zadbane. Proponujemy sposoby pielęgnacji i ochrony drewnianych podłóg, które zapewnią im długie życie.

Więcej: Jak dbać o drewniane podłogi? Zobacz!

   

Strona 1 z 7