Twój dom

zmywak

Jednym z najbardziej niedocenianych elementów w aranżacji przestrzeni mieszkalnej jest niewątpliwie zlew kuchenny. Właśnie tam lądują resztki jedzenia i brudne naczynia, stąd skojarzenia z niezbyt estetyczną częścią aranżacji mieszkania. Okazuje się jednak, że jego wybór może być trudniejszy, niż można przypuszczać. Co brać pod uwagę, decydując się na zlewozmywak?

lodówka

Lodówka to zdecydowanie jedno z tych urządzeń, bez którego nikt z nas nie wyobraża sobie kuchni. Kiedy stajemy przed dylematem, jaką lodówkę wybrać, okazuje się, że opcji jest naprawdę dużo. Z jednej strony może to utrudnić nam podjęcie decyzji, z drugiej – daje wiele możliwości. Jak wybrać właściwą lodówkę?

zmywarka

Pierwsze urządzenie mechaniczne służące do mycia naczyń pojawiło się już w 1924 roku. Rozwój technologiczny sprawił, że obecnie zmywarka to często podstawowe urządzenie w domu, jednak dylemat zmywarka kontra zmywanie ręczne dzieli ludzi na dwie grupy. Czy posiadanie zmywarki się opłaca? Czy bardziej ekonomiczne jest mycie ręczne? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety – warto się im przyjrzeć i zastanowić nad własnymi preferencjami. Sprawdź, który sposób wybrać!

pomysł na łazienkę

Remont łazienki spędza sen z powiek wielu z nas, czego dowodem jest paniczny strach przed zmianami. Wydaje się, że to droga inwestycja, która nie tylko nadszarpnie nasz budżet, ale przede wszystkim całkowicie popsuje nerwy wszystkim domownikom. Jak sprawić, by w naszej łazience zamiast słów: ,,Armageddon!” móc powiedzieć raczej: ,,Życie jest piękne”?

Widząc zrelaksowane miny osób prowadzących traktory do koszenia trawy po swoich posesjach można by pomyśleć, że to przyjemna przejażdżka, a nie praca. Kto wie, może rzeczywiście tak się dzieje, że niektórzy właściciele traktorów do trawy wsiadają do nich tylko dla przyjemności. W każdym razie koszenie takim wydajnym i funkcjonalnym urządzeniem to prawdziwa przyjemność, bo nie zabiera tak wiele czasu, ani nie wymaga tyle wysiłku, co koszenie ręczną kosiarką.

ocet-w-lazience

Jeżeli czytałaś wcześniejsze części cyklu, wiesz już jak korzystać z dobrodziejstw octu w ogrodzie i kuchni. Teraz czas na łazienkę. Tu również ocet przyjdzie Ci z pomocą w pozbyciu się uciążliwych zabrudzeń i osadu. Powodzenia!

balagan

Bałagan w otaczających nas pomieszczeniach przekłada się niejednokrotnie na bałagan w nas samych. Zacznijmy zatem porządki od tego, co nas otacza. Podpowiadamy jak to zrobić w kilku łatwych krokach!

stoliczek

Kluczowym elementem w przygotowaniu stołu na przyjście gości jest nie tylko sute zastawienie go wspaniałymi potrawami, ale także dbałość o jego estetykę. Tu z pomocą przychodzą nam obrusy, serwety i serwetki. Jednak jak ich używać? Dowiedz się z nami!

osad

Posiadanie kuchenki gazowej ma zarówno swoje dobre, jak i złe strony. Po pierwsze, użycie gazu jest zdecydowanie tańsze aniżeli korzystanie z rozwiązań zasilanych prądem, a co za tym idzie potrzebujemy mniejszego nakładu środków do pieczenia czy przygotowywania posiłków. Po drugie, w przypadku osób, które nie dowierzają kuchenkom elektrycznym, płytom i tego typu nowinkom technicznym, łatwiej jest kontrolować temperaturę grzania przyrządzanych posiłków. Z drugiej jednak strony, gaz kuchenny osadza się na sprzętach kuchennych, ścianach, okapie i jest niezwykle trudny do usunięcia.

pranie poduszek kołder

Nie ma nic przyjemniejszego niż po dniu pełnym wrażeń, tych pozytywnych i tych mniej przyjemnych, położyć się świeżym i pachnącym łóżku. Żeby jednak mieć taką możliwość, należy przykładać należytą wagę do pielęgnacji kołder i poduszek. Przedstawiamy sposoby pielęgnowania ich, które nie wymagają wizyty w pralni chemicznej ani też ciągłego kupowania nowych.