Twój dom

Widząc zrelaksowane miny osób prowadzących traktory do koszenia trawy po swoich posesjach można by pomyśleć, że to przyjemna przejażdżka, a nie praca. Kto wie, może rzeczywiście tak się dzieje, że niektórzy właściciele traktorów do trawy wsiadają do nich tylko dla przyjemności. W każdym razie koszenie takim wydajnym i funkcjonalnym urządzeniem to prawdziwa przyjemność, bo nie zabiera tak wiele czasu, ani nie wymaga tyle wysiłku, co koszenie ręczną kosiarką.

Odwiedziny gości są niezwykle przyjemnym wydarzeniem, szczególnie jeśli są to osoby bardzo nam bliskie, z którymi niestety rzadko mamy okazję się widywać. Jeśli zapraszamy kogoś na obiad czy kawę, zazwyczaj nieodłącznym elementem takich spotkań jest słodkie co nieco. Jest to wyjątkowo miłe i przyjemne dopełnienie dnia.

ocet-w-lazience

Jeżeli czytałaś wcześniejsze części cyklu, wiesz już jak korzystać z dobrodziejstw octu w ogrodzie i kuchni. Teraz czas na łazienkę. Tu również ocet przyjdzie Ci z pomocą w pozbyciu się uciążliwych zabrudzeń i osadu. Powodzenia!

balagan

Bałagan w otaczających nas pomieszczeniach przekłada się niejednokrotnie na bałagan w nas samych. Zacznijmy zatem porządki od tego, co nas otacza. Podpowiadamy jak to zrobić w kilku łatwych krokach!

stoliczek

Kluczowym elementem w przygotowaniu stołu na przyjście gości jest nie tylko sute zastawienie go wspaniałymi potrawami, ale także dbałość o jego estetykę. Tu z pomocą przychodzą nam obrusy, serwety i serwetki. Jednak jak ich używać? Dowiedz się z nami!

osad

Posiadanie kuchenki gazowej ma zarówno swoje dobre, jak i złe strony. Po pierwsze, użycie gazu jest zdecydowanie tańsze aniżeli korzystanie z rozwiązań zasilanych prądem, a co za tym idzie potrzebujemy mniejszego nakładu środków do pieczenia czy przygotowywania posiłków. Po drugie, w przypadku osób, które nie dowierzają kuchenkom elektrycznym, płytom i tego typu nowinkom technicznym, łatwiej jest kontrolować temperaturę grzania przyrządzanych posiłków. Z drugiej jednak strony, gaz kuchenny osadza się na sprzętach kuchennych, ścianach, okapie i jest niezwykle trudny do usunięcia.

pranie poduszek kołder

Nie ma nic przyjemniejszego niż po dniu pełnym wrażeń, tych pozytywnych i tych mniej przyjemnych, położyć się świeżym i pachnącym łóżku. Żeby jednak mieć taką możliwość, należy przykładać należytą wagę do pielęgnacji kołder i poduszek. Przedstawiamy sposoby pielęgnowania ich, które nie wymagają wizyty w pralni chemicznej ani też ciągłego kupowania nowych.

plamy-z-farby

Usuwanie plam z farby jest o tyle kłopotliwe, że istnieje wiele rodzajów farb, a także wiele rodzajów tkanin, które farba może zabrudzić. Nie trać jednak nadziei. Z naszymi sposobami będziesz w stanie usunąć większość uciążliwych plam bez konieczności kupowania nowych ubrań czy dywanów.

zapach-papierosow

Jak pozbyć się zapachu papierosów? Przede wszystkim szybko. Czy jest to możliwe? Naturalnie. Przekonaj się jak to zrobić.

czyszczenie-fug

Bez fug nie byłoby mowy o błyszczących kafelkach w łazience czy kuchni. Podczas mycia glazury warto zadbać również o fugi właśnie. Dość często gromadzi się na nich nieprzyjemny dla oka osad lub po prostu brud. Dzieje się tak zwłaszcza w okolicach umywalki, wanny i prysznica, jako że właśnie te miejsca narażone są na najczęstszy kontakt z wodą, pianą mydlaną itp. Dziś pokazujemy jak utrzymywać fugi w czystości bez konieczności ich wymieniania.