Panel logowania

Ostatnie posty na forum

O:Boli Cię ząb? Mamy na to sposób!
Goldi 06-07-14 20:18
O:KURZAJKI - powiedz im "NIE" raz na zawsze!
jadwiga 09-06-14 13:26
O:Pierwsza pomoc na kaca :)
izabela 29-05-14 12:16
O:Boli Cię ząb? Mamy na to sposób!
Jerzy C. 25-03-14 13:00
O:jakie oświetlenie pasuje do salonu
haga 23-02-14 17:00
Please enable Core Design Scriptegrator plugin.


Domowe sposoby na czyszczenie srebra

 

Czyszczenie srebra

Srebro jest znane od stuleci. Od najdawniejszych czasów wytwarza się z niego głównie biżuterię i monety. Niezwykle popularne do dziś, głównie ze względu na wyraźny połysk i neutralną barwę, pasującą do każdej kreacji.

Niestety, zaniedbana srebrna biżuteria może oszpecić piękną damę. Dlatego zadbaj o to, aby Twoja biżuteria była zawsze czysta i lśniąca. Poniżej prezentujemy domowe sposoby czyszczenia srebra. Zapraszamy do lektury!

czyszczenie srebra

 

fot. flickr.com/photos/denn

1LEKKO PRZYBRUDZONE PRZEDMIOTY ZE SREBRA

Czyszczenie srebra możemy wykonać samodzielnie na kilka sposobów:

a) Myjemy za pomocą ciepłej wody z dodatkiem mydła i soku ze świeżo wyciśniętej cytryny. Po wyczyszczeniu płuczemy gorącą wodą i wycieramy do sucha.

b) W garnku gotujemy nieobrane ze skórki ziemniaki. Po zagotowaniu przelewamy wodę z garnka do miseczki i myjemy nią nasze srebro. Na koniec suszymy i polerujemy.

c) Mieszamy ze sobą szklankę octu ze szklanką amoniaku. W tak przygotowanym płynie moczymy miękką szczoteczkę do zębów i czyścimy nią srebro. Następnie suszymy i polerujemy miękką szmatką.

2MAGICZNA PŁYTKA

Za pośrednictwem telemarketu lub Internetu można nabyć „magiczną” płytkę, do której dołączony jest równie „magiczny” proszek. Połączenie tych magicznych przedmiotów z wodą miałoby sprawić, że nasze srebro stałoby się w niewytłumaczalny sposób czyste.

W rzeczywistości ta magiczna płytka to po prostu zwyczajne aluminium, a tajemniczy proszek to sól kuchenna. Tak więc domowym sposobem na dnie miski z wodą kładziemy kawałek aluminiowej płytki i wsypujemy około 1/2 szklanki soli na 3 litry wody. Następnie na płytkę połóżmy srebro i pozostawmy na około 30 minut, lub na dłużej (w razie potrzeby). Aluminium i sól wejdzie w reakcje chemiczną ze srebrem i usunie z niego zabrudzenia.

3SREBRO BRUDZĄCE SKÓRĘ I ODZIEŻ

Jeśli noszona przez nas srebrna biżuteria brudzi skórę lub ubranie musimy przetrzeć ją szmatką zwilżoną denaturatem. Po takim zabiegu musimy natychmiast spłukać srebro zimną wodą.

Srebrne przedmioty lub biżuterię (bez kamieni), które są bardzo brudne, należy włożyć do słoika, który zalewamy spirytusem denaturowanym. Zamknięte pozostawiamy na całą noc. Rano płuczemy zimną wodą i suszymy.

4PRZECHOWYWANIE SREBRNEJ BIŻUTERII

Biżuterię, którą rzadko używamy, zawijamy w szmatkę z wełny w czarnym kolorze i chowamy do szczelnego pudełka.



Tagi:
czyszczenie

Podziel się ze znajomymi!


Zadaj pytanie na forum
Uzyskaj poradę, zadając pytanie naszym użytkownikom!