Panel logowania

Ostatnie posty na forum

O:Boli Cię ząb? Mamy na to sposób!
Goldi 06-07-14 20:18
O:KURZAJKI - powiedz im "NIE" raz na zawsze!
jadwiga 09-06-14 13:26
O:Pierwsza pomoc na kaca :)
izabela 29-05-14 12:16
O:Boli Cię ząb? Mamy na to sposób!
Jerzy C. 25-03-14 13:00
O:jakie oświetlenie pasuje do salonu
haga 23-02-14 17:00
Please enable Core Design Scriptegrator plugin.


Jak wyczyścić koral, perły oraz bursztyn?

To nie tajemnica, że kobiety nie mogą pozostać obojętne wobec pięknej biżuterii z korali, pereł czy bursztynu. Cudowny urok tych „darów morza” sprawia, że każda z nas chciałaby je mieć. Ale jak wtedy o nie zadbać, żeby mimo upływu czasu prezentowały się pięknie? Oto kilka domowych sposobów na czyszczenie takiej biżuterii.

Czyszczenie pereł

fot. flickr.com/photos/kirif1

1KORALE

Korale czerwone lubią kontakt z ludzkim ciałem, nieużywane matowieją i wtedy bardzo trudno przywrócić im ich pierwotny wygląd. Należy je przechowywać w osobnym drewnianym pudełku.

Aby wyczyścić biżuterię z korali, zanurzamy je w wodzie z dodatkiem soli kuchennej. Po wyczyszczeniu płuczemy w wodzie, suszymy i wcieramy olejek migdałowy. Na koniec polerujemy miękką szmatką.

2PERŁY

Perły naturalne są bardzo delikatne i wszelkie próby wyczyszczenia ich w domu mogą skończyć się źle. Dlatego, jeśli nie jesteśmy pewni, jakiego rodzaju są nasze perły, oddajmy je w ręce fachowca.

Perły pochodzące z muszli sztucznie drażnionej ostrygi (tzw. perły kultywowane) i perły sztuczne możemy wyczyścić przez zanurzenie ich w 1 litrze wody z dodatkiem łyżeczki soli na 3-4 godziny.

3MASA PERŁOWA

Masę perłową myjemy ciepłą wodą z dodatkiem mydła, po czym nakładamy na nią masę uzyskaną przez zmieszanie 1/3 szklanki rozkruszonej kredy z 1/2 szklanki wody. Po 10 minutach spłukujemy papkę i wcieramy w powierzchnię masy perłowej oliwę z oliwek.

4BURSZTYNY

Bursztyn nieoszlifowany czyścimy miękką szczoteczką do zębów zamoczoną w spirytusie, po czym, również za pomocą szczoteczki, wcieramy oliwę z oliwek.

Bursztyn oszlifowany czyścimy przez nałożenie papki z 1/3 szklanki pokruszonej kredy oraz 1/2 szklanki spirytusu. Następnie wcieramy bursztyn oliwą z oliwek i polerujemy miękką szmatką.Tagi:
czyszczenie

Podziel się ze znajomymi!


Zadaj pytanie na forum
Uzyskaj poradę, zadając pytanie naszym użytkownikom!