Jak usunąć plamy z soku

Plamy z soku są zazwyczaj bardzo trudne do wywabienia. Wiedzą o tym wszyscy, którzy w ten sposób stracili ulubione ubranie. Na szczęście istnieje kilka pomysłów na to, jak zaradzić tego typu plamom. Plamy z soku nie muszą być wieczną skazą Twojego ubrania! Zobacz, jak to zrobić. Przeczytaj poniższe domowe sposoby na usuwanie plamy z soku!

Plamy z soku

1PLAMY Z SOKU NA TKANINACH KOLOROWYCH (BAWEŁNA, LEN)

Aby wyczyścić plamy z soku na tkaninach kolorowych, np. z lnu lub z bawełny, zanurzamy tkaninę w zsiadłym mleku na 3-4 godziny. Następnie pierzemy ręcznie w wodzie z mydłem i płuczemy.

Jeśli natomiast nie mamy zsiadłego mleka, możemy zwilżyć plamy z soku sokiem z cytryny. Po wyczyszczeniu natychmiast płuczemy.

2PLAMY Z SOKU NA - BIAŁA BAWEŁNA

Na plamy z soku wlewamy trochę 3%-owej wody utlenionej i wkraplamy około 5 kropel amoniaku. Następnie płuczemy w czystej wodzie. Po takim zabiegu plamy z soku powinny zniknąć bez śladu.

3PLAMY Z SOKU - WEŁNA I JEDWAB

Aby wyczyścić plamy z soku z tkanin z wełny lub jedwabiu, pod plamę podkładamy czystą szmatkę, a splamione miejsce czyścimy (nie pocierając) tamponem nawilżonym octem.

Po wyczyszczeniu płuczemy.

4PLAMY Z SOKU - TKANINY SZTUCZNE

W przypadku pojawienia się plamy z soku na tkaninach sztucznych, czyścimy podobnie jak wyżej, z tą różnicą, że zamiast octu stosujemy sok z cytryny. Po wyczyszczeniu płuczemy. Plamy z soku powinny dać się całkowicie wywabić.