Panel logowania

Ostatnie posty na forum

O:Boli Cię ząb? Mamy na to sposób!
Goldi 06-07-14 20:18
O:KURZAJKI - powiedz im "NIE" raz na zawsze!
jadwiga 09-06-14 13:26
O:Pierwsza pomoc na kaca :)
izabela 29-05-14 12:16
O:Boli Cię ząb? Mamy na to sposób!
Jerzy C. 25-03-14 13:00
O:jakie oświetlenie pasuje do salonu
haga 23-02-14 17:00
Please enable Core Design Scriptegrator plugin.


Masz PIEGI? Zobacz jak je wybielić!

Któż z nas nie uważa, że piegi są urocze? Kochają je wszyscy, z wyjątkiem właścicieli, którzy zastanawiają się, jak pozbyć sięich raz na zawsze. Tak już jest: kto ma ciemne włosy, chciałby być blondynem, kto ma włosy kręcone, ten je prostuje. Nam nie pozostaje nic innego jak wyjść Waszym oczekiwaniom naprzeciw i podać kilka prostych, domowych sposobów na wybielenie piegów.

Są to sposoby naturalne, więc efekty nie będą natychmiastowe. Większość działa dopiero po dłuższym czasie regularnego stosowania.

[number type="square" value="1"]SOK Z CYTRYNY[/number]

Najprostszym i najczęściej polecanym sposobem na wybielenie piegów, przemywanie skóry wacikiem nasączonym sokiem z cytryny. Należy jednak być ostrożnym, gdyż cytryna powoduje, że skóra staje się wrażliwa na słońce. Może ją także wysuszyć i podrażnić.

[number type="square" value="2"]MASECZKA MIGDAŁOWA[/number]

Sparzamy 2 migdały i robimy z nich papkę. Następnie mieszamy je z białkiem jaja kurzego oraz z 1/2 łyżeczki soku z cytryny. Maseczkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na 15 minut. Na koniec myjemy twarz letnią wodą. Maseczka ta ma działanie wybielające piegi.

[number type="square" value="3"]MASECZKA Z NAGIETKA[/number]

4 łyżki suszu z kwiatu nagietka zalewamy 1,5 szklanki wrzątku i parzymy pod przykryciem przez 15 minut. Następnie odcedzamy i zioła nakładamy na miejsca na naszym ciele, gdzie występują piegi. Trzymamy przez 20 minut, po czym spłukujemy.

img src="/images/arty/uroda/piegi.jpg" border="0" alt="piegi" title="piegi" width="558" height="372" align="absbottom" />

 

fot. flickr.com/photos/2dogs_production

[number type="square" value="4"]MASECZKI OWOCOWE[/number]

Do wykonania maseczki rozgniatamy na miazgę owoce czarnej porzeczki lub truskawki, do których dodajemy łyżeczkę soku z cytryny. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na piegi na 20 minut.

[number type="square" value="5"]MASECZKA Z MAŚLANKI[/number]

Do szklanki maślanki naturalnej dodajemy 2 łyżeczki soku z cytryny. Mieszamy i odstawiamy na 10 minut. Następnie maseczkę nakładamy na piegi na 10 minut, po czym zmywamy.

[number type="square" value="6"]MĄCZKA ZIEMNIACZANA[/number]

Pół szklanki mączki ziemniaczanej mieszamy z 4 łyżkami wody utlenionej. Pozostawiamy na skórze do zastygnięcia. Następnie zmywamy maseczkę i smarujemy twarz tłustym kremem, gdyż maseczka ma działanie wysuszające.

[number type="square" value="7"]NALEWKA Z NAGIETKA[/number]

4 łyżki suszu z kwiatu nagietka wkładamy do słoika i zalewamy szklanką czystej wódki. Słoik zakręcamy i odstawiamy w ciemne miejsce na tydzień. Nalewka służy do przemywania skóry w miejscach występowania piegów.

Przed użyciem należy rozcieńczyć łyżkę nalewki z 6 łyżkami przegotowanej wody.

[number type="square" value="8"]OGÓREK[/number]

Ogórek od stuleci stosowany jest w pielęgnacji urody. Wybieli Twoje piegi i dodatkowo odświeży i nawilży skórę.

a) Pokrojony ogórek nakładamy na miejsca występowania piegów na 20 minut.

b) na tarce drobno trzemy 2 zielone ogórki i dodajemy łyżeczkę soku cytrynowego. Tak powstałą papkę nakładamy na skórę na około 15 minut. Następnie spłukujemy letnią wodą.

[number type="square" value="9"]OKŁAD Z NATKI PIETRUSZKI[/number]

Drobno posiekany pęczek natki pietruszki zalewamy szklanką wrzątku i parzymy pod przykryciem przez 15 minut. Następnie odcedzamy napar i odstawiamy do ostudzenia.

W zimnym płynie moczymy gazę i okładamy nią skórę przez 15 minut.Tagi:
piegi
cera

Podziel się ze znajomymi!


Zadaj pytanie na forum
Uzyskaj poradę, zadając pytanie naszym użytkownikom!