1. Dlaczego warto się zarejestrować?

Domowe-sposoby.pl to jedyny w Polsce serwis w całości poświęcony tradycyjnym metodom zachowania zdrowia, urody, a nawet prowadzenia gospodarstwa domowego. Pod adresem Domowe-sposoby.pl mieści się wyjątkowe miejsce w sieci, specjalnie przeznaczone zbieraniu wiedzy o polskiej tradycji codziennego życia.

Rejestrując się w Domowe-sposoby.pl czynisz ważny krok dla zachowania polskiej tradycji. Współtworzysz serwis poprzez dodawanie własnych opinii i doświadczeń, które są dla nas niezwykle cenne. Jako zarejestrowany użytkownik tworzysz swój niepowtarzalny profil, dzięki któremu stajesz się rozpoznawalny w całym serwisie. Masz możliwość pisania artykułów, komentarzy, zakładania wątków na forum, dodawania zdjęć. Codziennie będziesz poznawał wielu nowych, ciekawych ludzi, którzy tak samo jak Ty dbają o polską tradycję.

Twoją podwójną korzyścią są punkty, które zbierasz za aktywność w serwisie.

Rejestrując się w serwisie Domowe-sposoby.pl zyskujesz wiele ciekawych możliwości!

2. Z jakich funkcji społecznościowych mogę korzystać po rejestracji i załogowaniu się w Serwisie?

Rejestrując się w serwisie tworzysz swój profil, dzięki któremu możesz poznać ciekawych ludzi i dodać ich do listy znajomych. Masz niepowtarzalną okazję na tworzenie Serwisu poprzez dodawanie artykułów. Ponadto dodajesz zdjęcia, wymieniasz się swoimi doświadczeniami i problemami na forum, dodajesz komentarze.

Jeśli w trakcie przeglądania Serwisu natkniesz się na artykuł, który bardzo Ci się spodoba, możesz dodać go do swoich ulubionych artykułów i wrócić do niego w każdym momencie poprzez zakładkę „ulubione” w Twoim profilu!

Przez swoją aktywność w Serwisie zbierasz punkty, które świadczą o Twoim zaangażowaniu oraz o Twojej pozycji w Serwisie. Ponadto uzyskując odpowiednią ilość punktów, serwis www.domowe-sposoby.pl może uhonorować Cię nagrodami!

3. Jak się zarejestrować?

Rejestracja w serwisie Domowe-sposoby.pl jest bardzo prosta, jednak przed przystąpieniem do rejestracji musisz zapoznać się z regulaminem i polityką prywatności (link na samym dole strony).

Po zapoznaniu się z regulaminem i polityką prywatności klikasz na przycisk „zarejestruj się”, który znajduje się w prawym górnym rogu strony.

Kliknięcie przeniesie Cię na stronę z formularzem rejestracyjnym.

W formularzu wypełniasz wszystkie wymagane pola oraz zaznaczasz okienko z akceptacją regulaminu i polityki prywatności. Następnie klikasz w przycisk „Zarejestruj się”.

Na podany przez Ciebie adres e-mail zostanie wysłana wiadomość od serwisu Domowe-sposoby.pl. Aby zakończyć proces rejestracji należy kliknąć w przesłany w wiadomości link.

4. Jak się zalogować do Serwisu?

Aby się zalogować, musisz użyć nazwę użytkownika oraz hasło, które ustaliłeś w trakcie rejestracji. Pamiętaj, aby nie udostępniać tych danych nikomu!

Jeśli zapomnisz nazwę użytkownika lub hasło, kliknij w link „Nie pamiętasz hasła?”, który znajduje się pod okienkiem logowania. Po wypełnieniu krótkiego formularza, na Twój adres e-mail zostanie wysłane przypomnienie.

5. Jak wypełnić profil?

Aby w pełni zaistnieć w społeczności Domowe-sposoby.pl kliknij w przycisk „Moje dane” i wgraj portret (zdjęcie lub obrazek symbolizujący Cię w sieci), napisz krótki tekst o sobie, oraz uzupełnij resztę informacji.

6. Po co zbieram punkty?

W systemie punktowym serwisu Domowe-sposoby.pl Użytkownicy są automatycznie premiowani punktami za aktywność w Społeczności.

To ile punktów posiadasz, pokazuje Twój stopień zaangażowania w społecznoś Domowe-sposoby.pl.

Punkty naliczane są tylko wtedy, gdy Użytkownik jest zalogowany. Użytkownik może otrzymać dodatkowe punkty za szczególny wkład w kształtowanie społeczności. Możliwa jest utrata wszystkich uzyskanych wcześniej punkty, jeśli użytkownik złamie Regulamin.

Najaktywniejsi Użytkownicy będą uhonorowani prezentacją w rankingu 5 najbardziej aktywnych użytkowników.

I najważniejsze! Twoja aktywność nagrodzona będzie uznaniowo dodatkowymi punktami i/lub nagrodami!

7. Za co dostaje punkty?

Punkty przyznawane są za:

- codzienną aktywność w Serwisie (odwiedzenie Serwisu = 1pkt. Nie są liczone wielokrotne logowania w ciągu jednego dnia.)

- przeczytanie dowolnego artykułu zamieszczonego w Serwisie (=1pkt. Nie są liczone wielokrotne czytania jednego artykułu w ciągu dnia.)

- każdorazowe dodanie artykułu, który zostanie zatwierdzony przez administrację Domowe-sposoby.pl (=7pkt.). W przypadku, gdy dany artykuł będzie reprezentował wysoki poziom zarówno pod względem merytorycznym zostanie przyznane dodatkowe 5 punktów (7pkt+5pkt=12pkt.)

- wysłanie zaproszenia poprzez opcję Serwisu „Zaproś znajomych!” (=2pkt.) Jeśli zaproszona przez Użytkownika osoba zarejestruje się w Serwisie, klikając w link wysłany w zaproszeniu, Użytkownik otrzyma dodatkowo 3 punkty (2pkt+3pkt=5pkt)

- obecność w rankingu 5 najbardziej aktywnych użytkowników (=3pkt)

- obecność w rankingu 3 najbardziej aktywnych użytkowników w danym miesiącu (=10pkt.)

- szczególny wkład w tworzenie serwisu Domowe-sposoby.pl – punkty lub prezenty przyznawane uznaniowo przez redakcję Serwisu.

8. Jak dodać do znajomych?

Aby dodać użytkownika do znajomych musimy przejść do jego profilu i najechać myszką na przycisk „Znajomi”, który znajduje się powyżej awatara (zdjęcia przedstawiającego Użytkownika w sieci). Po najechaniu na przycisk rozwinie się lista, z której wybrać i kliknąć przycisk „Zaproś do znajomych” Inną metodą jest wyszukanie odpowiednich osób, które chcemy zaprosić, korzystając z wyszukiwarki znajomych, znajdującej się w Twoim profilu oraz w kategorii „Społeczność”. Po wyszukaniu interesujących Cię osób, przechodzisz do ich profilu poprzez kliknięcie w wynik wyszukiwania i postępujesz jak w pierwszym przypadku.

Po wysłaniu zaproszenia, w liście Twoich znajomych pokaże się zaproszony użytkownik. Jeśli użytkownik nie zaakceptował jeszcze Twojego zaproszenia, przy jego awatarze widnieć będzie ikona zegarka. Gdy ikona zniknie, znaczyć to będzie, iż użytkownik zaakceptował Twoje zaproszenie.

Jeśli ktoś zaprosił Ciebie do znajomych, możesz zaakceptować jego zaproszenie poprzez kliknięcie przycisku „Znajomi”, który znajduje się na górze strony. Następnie należy przejść do zakładki „Zaproszenia” i zaakceptować zaproszenie.

9. Jak usunąć użytkownika?

W zakładce „Znajomi” znajduje się lista Twoich wszystkich znajomych. Jeśli chcesz kogoś usunąć wystarczy, że klikniesz w przycisk przypominający czerwony krzyżyk. Po potwierdzeniu chęci usunięcia użytkownika z listy swoich znajomych, użytkownik zostanie usunięty.

10. Jak dodać i edytować zdjęcia?

Po zalogowaniu, powyżej menu głównego widoczne będzie menu społecznościowe. Aby dodać lub edytować zdjęcie należy kliknąć w przycisk „Zdjęcia”.

Przed wgraniem zdjęcia, jeśli nie dokonano tego wcześniej, musisz utworzyć przynajmniej jedną kategorię. Kategorie służą do segregacji Twoich zdjęć. Aby utworzyć nową kategorię kliknij w przycisk „nowa kategoria”. Następnie możesz przystąpić do wgrywania zdjęć.

Aby załadować nowe zdjęcie kliknij w przycisk „nowe zdjęcie”, po czym wybierz je ze swojego dysku i wskaż kategorię, w której ma zostać wgrane zdjęcie. Możesz także dodać tytuł oraz opis zdjęcia.

Wgrane zdjęcia możesz edytować. W tym celu kliknij w przycisk „Zdjęcia”, który znajduje się na górze strony. Następnie kliknij w przycisk ‘edytuj’ (ikonka ołówka po prawej stronie miniaturki zdjęcia). Wgrane zdjęcia możesz usunąć korzystając z przycisku „usuń” – spowoduje to całkowite usunięcie zdjęcia z serwisu Domowe-sposoby.pl. Zdjęcia mogą dodawać jedynie osoby zarejestrowane i zalogowane.

11. Do czego służą moje wiadomości?

System wewnętrznej poczty daje Ci możliwość kontaktu z użytkownikami społeczności Domowe-sposoby.pl oraz z moderatorem Serwisu.

Jeśli ten artykuł Ci nie pomógł i chcesz zaczerpnąć pomocy pisz na: pomoc@domowe-sposoby.pl

12. Jak dodać artykuł?

Aby dodać artykuł musisz się zalogować, a następnie kliknąć ikonkę "Dodaj artykuł", co spowoduje przeniesienie do strony z formularzem.

W polu "title" należy wpisać tytuł artykułu. Poniżej pola z tytułem znajduje się miejsce, gdzie należy wpisać treść artykułu.

Po napisaniu treści artykułu, należy wybrać kategorię, której dotyczy treść artykułu.