Być może chowasz w Swoim wnętrzu jakieś negatywne emocje, które blokują Cię przed osiągnięciem sukcesu. Gro z takich uczuć udało mi usunąć i zamienić w inne, pozytywne. Nie wiem, czy uwierzysz, ale to jest robota na kilka razy po max 5 minut.

Pozytywne emocje
fot. flickr.com/photos/2dogs_productions

Być może chowasz w Swoim wnętrzu jakieś negatywne emocje, które blokują Cię przed osiągnięciem sukcesu. Gro z takich uczuć udało mi usunąć i zamienić w inne, pozytywne. Nie wiem, czy uwierzysz, ale to jest robota na kilka razy po max 5 minut.

Zainteresowany?

Jeśli tak, to usiądź wygodnie. Poczytaj kilka opisów poniższych ćwiczeń, wykonaj je i dowiedz się, jak jeszcze możesz działać bardziej pozytywnie, entuzjastycznie, z większą pewnością Siebie i "chceniem".

Panel emocji

Wyobraź przed Sobą panel z różnymi pokrętłami. Przy każdym znajduje się etykieta. I to właśnie Ty uzupełniasz je napisami.

Jedno z pokręteł nazwij "pewność siebie", inne "entuzjazm", kolejne "spokój", etc. W panelu dostępne są też różne przekładnie. Wyobraź Sobie, że kręcąc gałką "szczęście" wzrasta poziom radości i zadowolenia w Twoim organizmie. Kiedy przekładasz wajchę "entuzjam", wzrasta poziom Twojego zamiłowania do pracy i motywacji.

Czujesz te emocje w całym Swoim ciele. Jak one wyglądają? Może te uczucia coś do Ciebie mówią? Skup się na tym. Fizycznie wykonując ręką ruch przekładni czy pokrętła, ich poziom w Twoim organizmie wzrasta (a negatywnych - spada). I jak? Działa?

Już nigdy więcej negatywnych głosów wewnętrznych!

"Nigdy ci się nie uda" i tym podobne stwierdzenia. Kiedy chcesz zabrać głos w dyskusji, to być może jeszcze masz w Sobie takiego diabełka, który mówi "znowu cię wyśmieją, znowu będzie to i to [...]".

Czy odzywają się w Tobie jakieś głosy, które Cię demotywują? Już nigdy więcej!

Kiedy je słyszysz, to nie pozbywaj się ich... Po co, skoro dostarczą Ci niezłej rozrywki? Zmień lepiej barwę wspomnianego głosu na myszki Mickey czy osła ze Shreka. I jak teraz? Jest bardzo przekonywujący, prawda Smile ?

Kiedy budzisz się rano "jeszcze chwilę poleżę, ale mi się nie chce wstać, jaki jestem śpiący", to powiedz to głosem np. płci przeciwnej w bardzo... sam wiesz, jaki sposób :) . Nadal jesteś taki ospały :) ?

Modelowanie: Wczuj się w Swojego idola

Jakiej cechy Ci brakuje? Pewności Siebie, entuzjazmu, "chcenia", przywództwa, zadowolenia, ...?

Znajdź Sobie osobę, która wypracowała tę cechę do perfekcji. Ja sobie wziąłem Gandhiego (lider, jakich mało :) ). Wyobraź Sobie, że ta osoba stoi przed Tobą. Wycisz się, uspokój, zrelaksuj.

Skoncentruj się na wyglądzie i ubiorze tego idola. Pomyśl, jakie cechy chcesz od niego skopiować. Skup się na nich. Wzmocnij kolory tego obrazu, trójwymiarowość, uśmiech człowieka ;) . Wykonaj ruch dłońmi, jakbyś chciał "otworzyć", "rozsunąć" ten obraz. Krok do przodu i wejdź w tę wyimaginowaną osobę.

Stoisz na miejscu tego idola. Cechy, które pragniesz od niego zmodelować przechodzą do Twojego umysłu i ciała. Czujesz to samo, co on. W tym samym miejscu, co on. Co ta osoba mówi? Jakim tonem? Z Twoich ust wydobywa się ten sam głos. W Twoim ciele krąża emocje tego człowieka.

Możesz je zobaczyć. Widzisz Swój uśmiech, cechy, które właśnie kopiujesz. Kiedy najdzie Cię ochota, powróć na Swoje pierwotne miejsce, jednocześnie dziekując za te umiejętności, wartości, które pobrałeś od Swojego idola. Pobądź tak około minuty i skup się na nich, a także na przeświadczeniu, że masz te same cechy, co ta osoba.

Trochę skomplikowane. Ale to działa, prawda?

Jeśli chcesz zrobić więcej takich ćwiczeń, to zapraszam Cię na spotkania Klubu Skutecznego NLP (psychologii osiągania sukcesów). Podczas 3 godzin warsztatu poznasz i sprawdzisz w praktyce więcej technik, dzięki którym posiądziesz cechy i emocje, jakich na prawdę pragniesz i pozbędziesz się strachu, niepewności, niezadowolenia.

Klub Skutecznego NLP (Warszawa)

(sam ustalasz cenę, jaką chcesz zapłacić za spotkanie!)

UWAGA! Jeśli chcesz być powiadamiany o kolejnych takich eventach i chcesz więcej dowiedzieć się przez Internet na temat NLP, to zasubskrybuj biuletyn NLP.

--
Praktyka Sukcesu | Sukces finansowy | E-Biznes praktycznie | Czyli sprawdzona wiedza o zarabianiu i sukces w ogóle

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl