Piękny widok za oknem to marzenie wielu z nas. Mieszkając w wielkim mieście, gdzie mamy blisko do pracy i sklepów, a także kin czy teatrów, chcielibyśmy jednocześnie cieszyć nasze oczy zachwycającymi pejzażami. Niektórzy z nas mają szczęście i z ich pokoi roztacza się widok na przepiękną panoramę metropolii lub zielone tereny, ale większość nie może się tym niestety pochwalić. Czy mamy inne rozwiązanie, niż przeprowadzka? Jest nim malownicza fototapeta. Krajobraz, jaki tylko chcemy, znajdzie się wówczas na wyciągnięcie naszej ręki!

W świecie aranżacji wnętrz mamy do czynienia z coraz większą ilością sprytnych pomysłów, dlatego większość problemów, z jakimi możemy się borykać, ma prawdopodobnie już jakieś rozwiązanie. Zbyt mały metraż powiększymy optycznie za pomocą przestrzennego wzoru na fototapecie, porysowane lub zadrapane meble odnowimy dekoracyjną naklejką, a nieciekawy widok zastąpią nam… tapety. Krajobraz pod postacią wielkoformatowej ściennej dekoracji sprawi, że to, co za oknem zejdzie na drugi plan, a pierwsze skrzypce zacznie odgrywać taki widok, o jakim zawsze marzyliśmy. Fototapety, w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek z lat 80. czy 90. ubiegłego wieku, są współcześnie o wiele bardziej wytrzymałe, do tego wodoodporne i odznaczają się oszałamiającym wręcz bogactwem wzorów. Dlatego w naszym wnętrzu może się pojawić zarówno spieczona słońcem Sahara, jak i alpejskie szczyty czy egzotyczne plaże. Zobaczmy więc jakie aranżacje możemy wyczarować!

Dalekie kraje w Twoim salonie

Czym należy się kierować szukając najlepszego wzoru ściennej dekoracji? Kolorystyką i stylistyką, jaka panuje w urządzanym wnętrzu, a także naszymi osobistymi upodobaniami. Jeśli kochamy gorące kraje, sięgnijmy po egzotyczne fototapety 3d. Krajobrazy ze złocistymi plażami i palmami wprowadzą do wystroju beztroski, wakacyjny klimat. Jeśli uwielbiamy podróżować i poznawać obce kultury, pejzaż prezentujący azjatyckie świątynie lub buddyjskie posągi na tle malowniczej przyrody będzie znakomitym pomysłem. Interesującą propozycją są także spektakularne zdjęcia z Afryki, ukazujące spacerujące po safari dzikie zwierzęta. Takie przedstawienie będzie doskonale wyglądać nie tylko w stylu kolonialnym. Z kolei tym wszystkim, których fascynują zimne i odległe krainy, z pewnością spodobają się zapierające dech w piersiach skandynawskie fiordy górujące nad wzburzoną wodą lub podbiegunowe, lodowekry, na których dryfują polarne niedźwiedzie. Dużym zainteresowaniem cieszą się także nastrojowe fototapety. Krajobraz ze wschodem słońca, który charakteryzuje się świetlistą, złota kolorystyką, sprawdzi się w niewielkim i ciemnym salonie. Dzięki takiej ozdobie wystrój nabierze zupełnie nowego charakteru.

Sypialnia pełna spokoju

Na aranżację sypialni możemy spojrzeć dwojako – zarówno jak na miejsce, w którym się relaksujemy i zasypiamy, jak i na przestrzeń, w której rano się rozbudzamy i zaczynamy dzień. Właśnie dlatego niektórzy sięgają po nastrojowe, a inni po energetyczne rozwiązania. Nam jednak bliższa jest pierwsza opcja, która po ciężkim dniu intensywnej pracy, pozwala złapać oddech i się wyciszyć. Jeśli zależy nam właśnie na takim klimacie, doskonale będzie wyglądać sielska fototapeta. Krajobraz prezentujący polną łąkę, nad którą unoszą się barwne motyle lub plantację intensywnie fioletowej lawendy sprawi, że nasza sypialnia stanie się znakomitym miejscem do wypoczynku. Jeśli lubimy jasną kolorystykę, oszczędne w wyrazie, ale przytulne wnętrza, to właśnie styl prowansalski i motywy lawendy będą idealną propozycją dla tej części mieszkania. Prawdziwą oazę spokoju pozwoli nam także stworzyć leśne przedstawienie. Tutaj możliwości mamy wręcz nieskończone: brzozowy zagajnik, tropikalna dżungla, malowniczy park lub gęsty, iglasty las widziany z lotu ptaka. Zastanówmy się, w jakim otoczeniu najlepiej będziemy się czuć.

Łazienka o wzburzonych falach

Powiedzieliśmy na samym początku, że dzisiaj w zasięgu naszej ręki znajdują się wodoodporne fototapety. Krajobrazy, wodospady i morskie wybrzeża, to idealne rozwiązanie właśnie do łazienki. Nie musimy już dłużej ograniczać się do wzorzystych lub kolorowych płytek, które do niedawna były jedyną ozdobą w tej części mieszkania. Teraz możemy puścić wodze fantazji i sięgnąć po malowniczy, urzekająco piękny pejzaż. Większość z nas dysponuje niewielkim metrażem, dlatego przestrzenny wzór jest doskonałą okazją nie tylko do tego, żeby ozdobić przestrzeń, ale również,by optycznie ją powiększyć. Rozciągające się aż po horyzont wzburzone morze, górski strumyk płynący meandrami pomiędzy skałami lub wodospad ukryty w tropikalnej dżungli – każda z tych propozycji sprawi, że nawet kameralne wnętrze będzie się wydawać o wiele większe. Dodatkowo, jeśli lubimy długie, relaksujące kąpiele, to w takim otoczeniu nabiorą one zupełnie nowego charakteru.

Jednym z najszybszych pomysłów na spektakularną metamorfozę wystroju i wyczarowanie mieszkania naszych marzeń są fototapety 3d. Krajobrazy pochodzące z dowolnego zakątka świata nie tylko przemienią zwykłą przestrzeń w unikalną aranżację, ale pozwolą nam także cieszyć się urzekającym widokiem nawet wtedy, gdy ten za oknem pozostawia wiele do życzenia.