Ktoś mógłby zapytać, dlaczego akurat floralne obrazy. Kwiaty to przecież tak popularny motyw dekoracyjny, że może warto byłoby sięgnąć po coś nowego. I choć to prawda, kwiatowe kompozycje cieszą się niesłabnąca popularnością w zasadzie od zawsze, to właśnie ten atut chcemy wykorzystać, by pokazać Wam, jak stworzyć efektowną, ale ponadczasową aranżację.

Szybko przemijającym trendom mówimy „nie”, czas na uniwersalne dodatki w nowoczesnej odsłonie.

W jakich wnętrzach sprawdzą się przygotowane przez nas obrazy? Kwiaty charakteryzują się tą zaletą, że wyglądają przepięknie w każdym wystroju, zarówno nowoczesnym, jak i klasycznym, przytulnym i ekstrawaganckim. Zachwycająca wręcz ilość gatunków i form powoduje, że bez trudu znajdziemy takie przedstawienie, które będzie pasować do naszego pokoju. Na specjalną uwagę zasługuje także fakt, że floralne przedstawienia nie muszą prezentować tylko fotografii. Dużą popularnością cieszą się także artystyczne wzory, które wyglądają tak, jakby właśnie przed chwilą malarz wykonał ostatnie pociągnięcie pędzlem na płótnie. Nie bez znaczenia jest także to, że drukowane na płótnie obrazy są bardzo wytrzymałe i odporne na wszelkie niekorzystne warunki. Nie musimy się więc obawiać, że cokolwiek zaszkodzi naszej dekoracji, jak mogłoby się to stać w przypadku prawdziwego obrazu pokrytego warstwą farby. Zobaczmy więc jakie możliwości się przed nami otworzą, gdy zdecydujemy się na kwiatowe motywy w aranżacji.

Dla każdego w swoim własnym stylu:

  • nowocześnie

Współczesne aranżacje cieszą się dużym zainteresowaniem. Są efektowne, ale jednocześnie minimalistyczne, wyraziste, ale pełne harmonii i porządku. Niektórzy jednak uważają, że są zbyt chłodne w wyrazie, za mało przytulne i dlatego nie wyobrażają sobie, że mogliby w takiej przestrzeni mieszkać. Tymczasem wystarczy sięgnąć po mile dla oka dodatki, by cały wystrój nabrał zupełnie innego charakteru. Znakomitym przykładem są właśnie obrazy z kwiatami. Nowoczesne wnętrza nabiorą dzięki nim nieco łagodniejszego wyglądu i nawet industrialna estetyka, w której dominuje cegła, szkło i nieotynkowane, betonowe powierzchnie, stanie się o wiele bardziej przyjazna. W takich pomieszczeniach sprawdzą się duże, graficzne wzory, zarówno w wersji kolorowej, jak i czarno-białej. Wszystko zależy bowiem od tego, czy chcemy ożywić wystrój, czy raczej go stonować. Na szczególną uwagę zasługują egzotyczne gatunki, zaprezentowane wśród bujnych, zielonych liści.

  • klasycznie

Nie wszyscy jednak kochają nowoczesne aranżacje. Dla miłośników tradycyjnych wnętrz mamy zupełnie inne obrazy – kwiaty w formie efektownych makrofotografii lub martwych natur przypominających dzieła słynnych artystów takich jak Vincent van Gogh. Przedstawienia znanych wszystkim roślin, widzianych jednak z bardzo bliska, to pomysł na oryginalne wykorzystanie popularnych, floralnych motywów dekoracyjnych. W takiej formie znakomicie prezentuje się puszysty dmuchawiec lub passiflora o charakterystycznym środku. Z kolei szukając obrazów nawiązujących do kultowych dzieł, wybierajmy kompozycje ukazujące polne kwiaty ułożone w eleganckim wazonie.


Myloview.pl

Tryptyk, bo kwiatów nigdy za dużo

Nasza kolejna propozycja przypadnie do gustu wszystkim, którzy dysponują przestronnym metrażem, czy to sypialni, czy to salonu, ponieważ są to kilkuczęściowe obrazy. Kwiaty (tryptyk z roślinnym motywem to prawdziwy strzał w dziesiątkę!), które pokryją znaczną część naszej ściany, całkowicie zmienią dotychczasowy wygląd pokoju. W szerokiej ofercie wzorów znajdziemy zarówno malownicze widoki, ukazujące na przykład polną łąkę z makami, jak i pojedyncze łodyżki słonecznika, orchidei czy tulipana. Choć tryptyk jest najpopularniejszym rozwiązaniem, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy wybrali poliptyk, czyli kompozycję składającą się z czterech, pięciu, a nawet sześciu płócien. To, jak bardzo rozbudowana jest nasza ozdoba, powinno zależeć od metrażu, jaki posiadamy.

Kwiaty w modnym odcieniu Ultra Violet

Na samym początku powiedzieliśmy, że nie warto podążać za szybko zmieniającymi się trendami, a teraz proponujemy modny odcień Ultra Violet? Tak, ale z jednego prostego powodu. Kolor ten jest niezwykle efektowny, wyrazisty i oryginalny. Nawet wówczas, gdy w przyszłym roku Instytut Pantone wybierze nową barwę, energetyczny fiolet wciąż będzie się nieziemsko prezentował. Właśnie dlatego zachęcamy do tego, by w Waszych wnętrzach pojawiły się inspirowane tą tonacją obrazy. Kwiaty, storczyki przede wszystkim, będą się znakomicie prezentować w takim wydaniu. Ich egzotyczna forma w połączeniu z Ultra Violet sprawi, że nasz salon lub sypialnia, przeniosą się na zupełnie nowy poziom aranżacji. Dodatki w takim kolorze będą doskonale współgrać z kremowymi, zielonymi lub żółtymi ścianami.

Kwiaty to prawdziwe bogactwo gatunków, kształtów i kolorów. Podobną różnorodność znajdziemy wśród dostępnych w sklepach internetowych obrazów, które pozwolą nam zamienić zwykłe wnętrze w niezwykle efektowną przestrzeń. Imponująca makrofotografia, inspirowana słynnym dziełem martwa natura, a może malowniczy widok? Tylko od nas samych zależy, w jaki sposób odświeżymy swoją aranżację!