Odkurzacze bezworkowe to dziś jedne z najchętniej wybieranych urządzeń sprzątających. Są bowiem ekonomiczne w użytkowaniu, gdyż nie wymagają okresowej wymiany worków. Zanieczyszczenia są gromadzone w specjalnym pojemniku i wystarczy pamiętać o jego regularnym opróżnianiu. Jeśli więc zależy nam na zakupie oszczędnego odkurzacza, modele bezworkowe są zdecydowanie warte polecenia. Jakie odkurzacze bezworkowe warto kupić do swojego domu i na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Odkurzacze bezworkowe – wydajne i oszczędne urządzenia sprzątające

Odkurzacz bezworkowy inaczej nazywany jest także odkurzaczem cyklonowym. Urządzenie to zasysa powietrze i kurz, a dzięki sile odśrodkowej wytworzonej za pomocą ruchu wirowego, zanieczyszczenia trafiają do dedykowanego dla nich pojemnika. Na zewnątrz natomiast wydmuchiwane jest już oczyszczone z kurzu powietrze. Odkurzacze bezworkowe nie wymagają stosowania wymiennych worków, a jedynie regularnego opróżniania i umycia pojemnika na brud. Są wydajne i ekonomiczne w użytkowaniu. Warto po nie sięgnąć zwłaszcza, jeśli często odkurzamy i nie chcemy ponosić dodatkowych wydatków związanych z eksploatacją urządzenia.

Wybierając odkurzacz bezworkowy warto zwrócić uwagę na obecność w nim filtrów HEPA lub filtra wodnego, jego moc oraz klasę energetyczną. Odkurzacz bezworkowy wyposażony w wydajny filtr HEPA lub filtr wodny będzie dobrym wyborem zwłaszcza dla alergików oraz rodzin z dziećmi. Zapewnia bowiem optymalne oczyszczanie powietrza z drobnych cząsteczek zanieczyszczeń oraz pozytywnie wpływa na jakość powietrza w naszym domu. Dobra klasa energetyczna pozwala także ograniczyć wydatki na prąd, co docenią zwłaszcza osoby regularnie sprzątające.

Odkurzacz Electrolux – wydajny odkurzacz bezworkowy w rozsądnej cenie

W wydajny filtr HEPA wyposażony jest odkurzacz Electrolux AEROPERFORMER Z9910EL. Jest to model bezworkowy o mocy 800 W i posiadający klasę energetyczną A. Wyposażony jest w pojemnik na kurz, który łatwo wyjmować i zakładać oraz specjalną ssawkę, dzięki której sprawnie odkurzymy zarówno twarde podłogi, jak i dywany. W dobrej jakości filtr Hygiene 10 wyposażony jest także odkurzacz Electrolux Z7870EL. Zaletą tego modelu jest nowoczesny pojemnik, który ułatwia opróżnianie oraz zapobiega rozsypywaniu się zanieczyszczeń.

Jeśli natomiast szukamy odkurzacza, który charakteryzuje się cichą pracą, warto wybrać odkurzacz Electrolux SilentPerformer Cyclonic ESPC71DB. Urządzenie to generuje bowiem zaledwie 72 dB hałasu, dzięki czemu możemy korzystać z niego także wieczorami, podczas oglądania telewizji, czy w trakcie popołudniowej drzemki dzieci. Ten odkurzacz Electrolux wyposażony jest w demontowany pojemnik na zanieczyszczenia, który łatwo wyjąć i umyć.

Wszystkie wymienione powyżej odkurzacze bezworkowe Electrolux to dobrej jakości sprzęt sprzątający, którego zaletą jest nie tylko wydajność, duża moc i oszczędność energii, ale także przystępna cena. Odkurzacz Electrolux w Neonet.pl kupimy bowiem w bardzo atrakcyjnej cenie. Dzięki temu mamy możliwość oszczędzenia nie tylko na samym użytkowaniu odkurzacza, ale również na koszcie jego zakupu.