Kurz tworzy zwierzęca sierść, pozostałości ludzkiego naskórka, a nawet piasek, który dostaje się z zewnątrz do mieszkania. Zbieranina różnego rodzaju nieczystości osadza się wszędzie – na podłodze, na meblach, ubraniach, zasłonach i dywanach. Kurzu nie da się całkowicie wyeliminować, ale można mu skutecznie przeciwdziałać, aby osadzał się wolniej i w mniejszych ilościach.

Zakurzone miejsca należy regularnie sprzątać. Brud jest bowiem idealnym miejscem do rozwoju roztoczy, których odchody są silnymi alergenami i negatywnie oddziałują na zdrowie człowieka. Szczególnie narażeni na ich oddziaływanie są alergicy, u których w brudnym i zakurzonym mieszkaniu mogą nasilać się nieprzyjemne objawy alergii, jak: kaszel, duszność czy uczucie swędzenia.

Dla takich osób, jak i wszystkich, którym zależy na oddychaniu czystym powietrzem w domu, sprawdzi się pochłaniacz kurzu, najlepiej wyposażony w dodatkowe funkcje nawilżania i jonizacji powietrza.  

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, którego zadaniem jest poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. Jest ono wyposażone w specjalne filtry, które skutecznie pochłaniają, przede wszystkim, kurz, ale również pyłki, zarodniki pleśni, roztocza, bakterie czy lotne związki organiczne. Co więcej, nowoczesne oczyszczacze powietrza eliminują również cząsteczki PM 2,5, które są elementem, bardzo szkodliwego dla zdrowia człowieka, smogu. Urządzenie sprawdzi się w każdym domu, zwłaszcza gdy mieszkają w nim dzieci bądź alergicy. Na rynku dostępne są także sprzęty wyposażone w dodatkowe funkcje jak: nawilżanie czy jonizowanie powietrza. Wybierając sprzęt dla siebie, warto zwrócić uwagę na urządzenia wyposażone w 4-poziomowy system filtracji, z których to każdy odpowiada za eliminowanie ściśle określonych zanieczyszczeń, tym samym jest w stanie usunąć z powietrza nawet najdrobniejsze, szkodliwe dla zdrowia, cząsteczki. 

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania to przydatne urządzenie do domu zwłaszcza w okresie grzewczym, kiedy to powietrze staje się suche, co negatywnie wpływa, w szczególności, na układ oddechowy.  Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów urządzeń tego typu, wśród których na uwagę zasługuje nawilżacz parowy, który wytwarza wodę parę wodną na skutek gotowania się wody w specjalnym pojemniku.

W domowym zaciszu można również skorzystać z możliwości nawilżacza ultradźwiękowego, wytwarzającego nawilżającą mgiełkę, która dopiero w powietrzu paruje. 

Oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji

Oczyszczacz powietrza z jonizacją to z kolei urządzenie, które wytwarza jony dodatnie, które neutralizują różnego rodzaju mikroorganizmy, jakie namnażają się w powietrzu. Powstrzymują, między innymi, rozwój grzybów, namnażanie się roztoczy oraz chorobotwórczych wirusów. Jonizacja powietrza pozytywnie wpływa nie tylko na zdrowie, ale i samopoczucie człowieka. Poprawia ona jakość snu i wydajność pracy, a także zwiększa koncentrację. Oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji to innowacyjne urządzenie, które eliminuje większość szkodliwych dla zdrowia chorobotwórczych mikroorganizmów znajdujących się w powietrzu. 

Oceń nasz artykuł: