Przesadne przetłuszczanie się włosów jest jedną z najczęściej występujących problemów związanych z włosami. Najczęściej dotyczy to osób młodych, ale i w tym przypadku nie ma reguły. Do pielęgnacji tego typu włosów najczęściej stosuje się delikatne płukanki i nieobciążające maseczki. Poniżej zebrano lekkie, naturalne odżywki, najlepiej sprawdzające się na włosach tłustych.

włosy tłuste
fot. flickr.com/photos/2dogs_production

1PŁUKANKA Z POKRZYWY I MIĘTY

Doskonałe działanie na włosy tłuste ma płukanka z suszu pokrzywy i mięty.

Łyżkę suszu z pokrzywy mieszamy z łyżką suszu z mięty i zalewamy 1 szklanką wrzątku. Parzymy do ostudzenia a następnie odcedzamy.

Stosujemy po umyciu głowy.

2PŁUKANKA Z POKRZYWY

1 szklankę liści pokrzywy zalewamy 1,5 szklanki wrzątku. Parzymy do ostudzenia, po czym odcedzamy. Następnie dodajemy 1/2 szklanki 4% octu.

Płukankę wcieramy w wilgotne włosy każdego dnia przez okres 2 tygodni.

3MASECZKA Z JAJKA

Aby przygotować tą wspaniałą maseczkę ubijamy białko jaja kurzego na sztywną pianę, którą następnie łączymy z żółtkiem. Tak powstałą maseczkę nakładamy na wilgotne włosy. Głowę owijamy folią i ręcznikiem. Po 30 minutach spłukujemy maseczkę. Stosować raz na 2 tygodnie.

4ODŻYWKA Z MIODU I ALOESU

Do przygotowania odżywki potrzebujemy liść aloesu (roślina ta jest rośliną doniczkową i możemy ją kupić w kwiaciarni) oraz miód.

Miksujemy liść aloesu z 1/2 szklanki ciepłej, przegotowanej wody. Następnie dodajemy łyżkę miodu i dokładnie mieszamy. Tak przygotowaną odżywkę nanosimy na wilgotne włosy i owijamy je folią. Pozostawiamy na 30 minut, po czym spłukujemy odżywkę i myjemy włosy.

5 MASECZKA ZE SZPINAKU

Aby przygotować maseczkę musimy ze szpinaku wycisnąć łyżkę soku, który mieszamy z łyżką soku z kapusty oraz łyżka soku z cytryny. Tak przygotowany płyn wcieramy w skórę głowy.

Doskonała dla włosów przetłuszczających się oraz ze skłonnościami do łupieżu.