Czy słyszałaś o efekcie, który nosi nazwę „cat eye”? Jest to jeden z tych rodzajów zdobienia, które przy minimum wysiłku, dają wyjątkowy efekt. Za pomocą magnesu i maleńkich opiłków żelaza stworzysz niepowtarzalne stylizacje. Przekonaj się sama, czym jeszcze mogą zaskoczyć lakiery hybrydowe do paznokci.

Efekt cat eye to stylizacja, która w standardowej wersji łączy w sobie głębię czerni i delikatny połysk. Sposób w jaki opalizuje jest wielowymiarowy i naprawdę efektowny. Przy tym jest to zdobienie proste do wykonania. Jeśli potrafisz samodzielnie wykonać hybrydy, to kocie oczko nie powinno sprawić Ci problemu. Najpierw jednak musisz dowiedzieć się, co to są magnetyczne lakiery hybrydowe i na czym polega ich nietypowe działanie.

Czego potrzebujesz, do zrobienia kociego oka?

Do wykonania efektu cat eye potrzebne są lakiery hybrydowe – czarny i magnetyczny. Poza tym musisz przygotować wszystko to, co potrzebne jest do wykonania stylizacji hybrydowej: bazę i top, pilnik o odpowiedniej gradacji, bloczek polerski, lampę UV lub LED oraz…magnes. Tak, ten niepozorny przedmiot jest również gadżetem odpowiednim dla stylistek paznokci. Pozwala modyfikować zdobienie, tworzyć różne wzory i fantazyjne kształty. Może on przybrać formę np. wygodnego długopisu. Niezbędny jest również magnetyczny lakier hybrydowy, np. Sey Cosmetics Zone Efekt Kociego Oka. Znajdujące się w nim maleńkie drobinki metalu będą przemieszczały się zgodnie z nadawanym przez Ciebie kierunkiem magnesu. Dostępne są różne kolory tych nietypowych lakierów hybrydowych,  np. zieleń, fiolet lub niebieski.

Efekt cat eye krok po kroku

Na początku musisz przygotować płytkę paznokcia tak, jak zawsze przed wykonaniem tradycyjnej hybrydy. Odsuń skórki patyczkiem lub wytnij specjalnymi cążkami. Za pomocą pilnika nadaj wybrany kształt paznokci i zmatuj je bloczkiem polerskim. Nie zapomnij o odtłuszczeniu płytki za pomocą cleanera. Jeśli chcesz, żeby hybrydowe lakiery lepiej przylegały, użyj primera, np. preparatu Multibond Cosmetics Zone.

Bazę zaaplikuj na paznokcie cienką warstwą. Utwardzaj ją przez ok. 2-3 minut w lampie UV i 30-60 sekund w lampie LED. Teraz chwyć w  dłoń czarny lakier. Dlaczego akurat ten kolor? Stanowi on najlepsze tło i zarazem kontrast dla opalizujących drobinek. Wybierz idealnie głęboką czerń, np. Sey 081 Black Night. Po nałożeniu i utwardzeniu dwóch warstw kolorowej hybrydy przychodzi kolej na lakier z efektem cat eye. Pamiętaj, żeby nie przemywać paznokci cleanerem. Pociągnij je wybranym kolorem tego charakterystycznego lakieru z drobinkami metalu i chwyć za magnes. Utrzymaj go w odległości ok. 5 mm od paznokcia. Kiedy wzór będzie dla Ciebie satysfakcjonujący, utwardź go w lampie. W przypadku żarówek LED czas ten wyniesie 30-60 sekund, natomiast w lampie UV będą to nawet 2 lub 3 minuty. Teraz możesz przetrzeć wszystkie paznokcie cleanerem.

Odsłony kociego oka

W tworzeniu kociego oka szczególnie lubiany jest element kreatywności. Możesz wykonać dowolne kształty i eksperymentować za każdym razem na nowo. Odwzoruj kształt prawdziwego kociego oka, zrób ciapki w stylu cętek lamparta lub po prostu wykonaj subtelne fale. Wybór dostępnych na rynku kolorów jest imponujący. To daje dodatkowe pole do popisu i możliwość tworzenia wielu stylizacji. Możesz wybrać np. złoty lub srebrny lakier hybrydowy od Cosmetics Zone. W wariancie kocie oko dostępne są także kombinacje kilku barw, np. fioletu, złota i srebra. Jeśli wybierzesz opcję zielono-fioletową i wykonasz za pomocą magnesu delikatne fale, uzyskasz efekt przypominający zorzę polarną.

Oceń nasz artykuł: