Piękne, długie i błyszczące paznokcie to marzenie każdej kobiety – proste do zrealizowania, jeśli wykonasz stylizację hybrydową. Na zabieg można zapisać się do stylistki albo przeprowadzić go samodzielnie. Co jest potrzebne, od czego zacząć? Poniżej kilka wskazówek.

Manicure hybrydowy – sposób na piękne paznokcie

Zadbane i mocne paznokcie to wizytówka kobiety, dlatego warto o nie zadbać. Tradycyjne lakiery nie utrzymują się jednak długo, dlatego warto rozważyć inne sposoby. Jedną z popularnych metod jest hybryda – można zapisać się na nią do kosmetyczki albo wykonać ją samodzielnie.

Dostępne są różne zestawy startowe do paznokci i warto od nich rozpocząć swoją przygodę ze światem manicure. Metoda hybrydowa pozwala otrzymać efekt lśniących oraz pięknych paznokci, który będzie cieszył około 3 tygodni, a dodatkowo wzmacnia paznokcie. Z czasem można zyskać nowe umiejętności – jak wykonywanie fantazyjnych zdobień, nakładanie elementów biżuterii czy manicure ślubnego.

Zestawy startowe do paznokci – co zawiera zestaw?

Zestaw startowy obejmuje wszystkie niezbędne akcesoria do wykonania stylizacji hybrydowej, ale z czasem można go poszerzyć o dodatkowe sprzęty – jak wielofunkcyjna frezarka. Podstawowy komplet zwykle obejmuje m.in. lampę UV/LED, bazę, top, lakiery w różnych kolorach, waciki bezpyłowe, aceton do usunięcia lakieru, cleaner (odtłuszczacz) oraz polerkę. Aby nie tylko pomalować, ale też zadbać o paznokcie, trzeba go uzupełnić o pilnik, drewniane patyczki do skórek, krem do rąk i oliwkę lub specjalną odżywkę.

Podstawy manicure – pielęgnacja

Mimo że zestawy startowe do paznokci pozwolą uzyskać wspaniały efekt, ważna jest także podstawowa pielęgnacja. Nawet najmodniejszy kolor nie będzie wyglądał efektownie, jeśli paznokcie lub skórki pozostaną zaniedbane. Najpierw trzeba starannie zdjąć pozostałą warstwę lakieru, odtłuścić płytki i nadać im wybrany kształt. Z kolei do skórek niezbędne są patyczki drewniane, z jednej strony zakończone szpicem, a z drugiej kopytkiem.

Jak zadbać o paznokcie?

Na wygląd i zdrowie paznokci wpływ mają nie tylko kosmetyki i zabiegi, ale także inne czynniki – jak m.in. dieta czy detergenty, gdyż skóra wokół paznokci jest delikatna i wymaga. Ważne, aby w miarę możliwości unikać detergentów – lepiej sprzątać i zmywać w rękawiczkach ochronnych. Znaczenie ma też zdrowa i wartościowa dieta – menu powinno obejmować m.in. orzechy, pestki słonecznika i dyni, kaszę jaglaną, napary ze skrzypu polnego i inne produkty bogate w witaminy A i E oraz krzem.

Warto też wykonywać zabiegi regenerujące paznokcie, ale kluczem do sukcesu jest systematyczność. Polecana jest m.in. kąpiel odżywcza raz w tygodniu, wcieranie nawilżających olejków, odżywek i innych preparatów dostępnych w drogeriach.

Kompletne zestawy startowe do paznokci pozwolą stworzyć wymarzoną stylizację hybrydową, a także zyskać wprawę i nowe umiejętności. Z czasem można pokusić się o tworzenie bardziej zaawansowanych zdobień. Aby jednak paznokcie były zdrowe i mocne, wymagają kompleksowej pielęgnacji.

Oceń nasz artykuł: