Piękna cera jest bardzo ważnym elementem urody. Niestety niektóre typy cery są wyjątkowo trudne i wymagające w pielęgnacji. Istnieje wiele kobiet, które mają cerę wrażliwą, a z nią należy się obchodzić wyjątkowo delikatnie, aby jej nie podrażnić. Istnieją jednak kosmetyki przeznaczone specjalnie do takiej skóry. Warto także pamiętać o tym, by na co dzień dbać o cerę ze szczególną troską, zatem jak dbać o wrażliwą cerę? Podpowiadamy!

Odpowiednie nawilżenie wrażliwej cery

Przede wszystkim należy zadbać o właściwy poziom nawilżenia naszej skóry. Pomocne są w tym kremy głęboko nawilżające lub mleczka. Jednak nawilżanie nie sprowadza się jedynie do stosowania kosmetyków. Bardzo ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta. Przede wszystkim trzeba się odżywiać zdrowo, jedząc dużo warzyw i owoców. Nie należy także zapominać o odpowiednim nawadnianiu organizmu, najlepiej poprzez picie dużych ilości niegazowanej wody mineralnej. Jeśli sama dieta nie pomoże, można się zakupić specjalne suplementy diety, które nawilżają od środka. Są one dostępne w każdej aptece bez recepty.

Kosmetyki do cery wrażliwej

Używając kosmetyków, należy się zaopatrzyć w takie, które są przeznaczone do cery wrażliwej. Czasem zwykły tusz lub podkład mogą wywołać reakcję alergiczną, mimo, że są sprawdzonymi kosmetykami. Na rynku kosmetycznym jest spory wybór produktów, które bez obaw można stosować, gdy cera wymaga specjalnego traktowania. Jeśli mamy sprawdzone kosmetyki, które nie podrażniają skóry, lepiej przy nich pozostać niż eksperymentować z nowościami, ponieważ możemy jedynie pogorszyć stan naszej skóry. Jeżeli mamy wątpliwości jaki kosmetyk będzie dla nas najlepszy, wybierzmy się do dermatologa, który zbada naszą cerę i zaleci najlepsze rozwiązanie.

Zdrowe opalanie

Jeśli nasza cera jest wrażliwa, powinniśmy wyjątkowo uważać na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Jeśli to możliwe, zrezygnujmy z chodzenia na solarium, a w okresie wiosenno-letnim stosujmy specjalne kremy do skóry wrażliwej z wysokim filtrem.

Eliminacja używek

Na cerę bardzo niekorzystnie wpływają wszelkiego rodzaju używki takie, jak alkohol lub papierosy. Tym bardziej powinniśmy ich unikać, gdy mamy skórę wrażliwą. Nadmierne korzystanie z używek może ją jeszcze bardziej podrażniać.

Oceń nasz artykuł: