Gładka, promienna cera, bez przebarwień i krostek, to ideał każdej kobiety. Nie jest łatwo osiągnąć taki stan, bo zależy to nie tylko od używanych kosmetyków, ale również od stylu życia. Jakie są przyczyny niedoskonałości na twarzy i jak im zapobiegać?

Po pierwsze, chroń skórę przed słońcem

Na nic zdadzą się aktywne składniki, codzienne oczyszczanie, picie dużych ilości wody, jeśli nie będziemy chronić skóry przed słońcem. Nawet krótki spacer dwudziestominutowy powoduje uszkodzenia skóry spowodowane promieniowaniem ultrafioletowym. Większość z nas zapomina chronić twarz przed słońcem i robi to tylko w trakcie intensywnego opalania. A niestety jest to duży błąd, bo skóra właściwie przez cały rok jest narażona na wpływ promieni słonecznych. Wystarczy krem SPF 30 lub SPF 50, aby ochronić skórę twarzy przed szkodliwymi procesami degeneracji skóry. Najlepiej jest używać kosmetyków wielofunkcyjnych, które zawierają substancje nawilżające, matujące i filtry ochronne, bo wtedy za pomocą jednego kosmetyku, całościowo chronimy skórę. Ochrona przeciwsłoneczna to główne zadanie w pielęgnacji skóry. Pamiętaj o tym, że to właśnie słońce powoduje najwięcej uszkodzeń skóry i różnego rodzaju przebarwienia. Jeśli dalej masz wątpliwości, jak chronić swoją skórę, przeczytaj więcej na https://ohmyhair.com.pl/.

Przebarwienia skóry i przyczyny ich powstawania

Przebarwieniami nazywamy plamy na twarzy, które wyrównywają się kolorem na tle reszty naszej skóry. Znane są przebarwienia związane z wiekiem, ale chyba najbardziej te powstające pod wpływem słońca. Gdy barwnik skóry nawarstwia się w jednym miejscu, wtedy w tym punkcie staje się ona ciemniejsza i zaczyna się odróżniać od reszty twarzy. Najbardziej znaną przyczyna przebarwień to opalanie się bez ochronnych filtrów. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko powstawania takich przebarwień, to unikaj opalania, a jeśli nie możesz obejść się bez tego, koniecznie używaj najwyższych filtrów do opalania, takich jak SPF 50. Po drugie, traktuj swoją skórę delikatnie, a jeśli pojawiają się na niej krosty, nie wyciskaj ich, nie zdrapuj ani nie ruszaj ich, bo wtedy znacznie zwiększasz ryzyko przebarwień. Takie krosty nie goją się wtedy samodzielnie, bo naruszasz skórę.

Co jeszcze wpływa na przebarwienia i jakich kosmetyków używać, aby je zmniejszać?

Nie tylko słońce i czynnik upływających lat ma tutaj znaczenie. Jest to także wiele innych czynników, takich jak zmiany hormonalne, stany zapalne skóry, a także niektóre choroby. Istnieje pewna grupa leków i ziół, które w kontakcie ze słońcem, mogą powodować przebarwienia skóry, a są to na przykład dziurawiec, antybiotyk i w niektórych przypadkach nieumiejętnie stosowany retinol. Na szczęście oprócz ochrony przed słońcem i delikatnej pielęgnacji twarzy, możesz także zastosować wybrane składniki kosmetyków. Słynny składnik zmniejszający przebarwienia to oczywiście witamina C, która silnie rozjaśnia skórę i ujednolica jej koloryt. Regularnie stosowana dodaje skórze blasku. Poza tym witamina C to silny antyoksydant i ma mocne właściwości odmładzające, doskonale wpływa na zmniejszenie efektów starzenia się skóry i wygładza zmarszczki. Jeśli zastosujesz wysokiej jakości podkład do twarzy, to możesz cieszyć się gładką i wypielęgnowaną cerą. W podkładzie szukaj witaminy C, filtrów SPF i kwasu hialuronowego.

Oceń nasz artykuł: