Oczyszczanie organizmu, detoks

Jeśli czujemy się senni i ociężali, mamy problemy z koncentracją, a jedzenie od kilku dni przestało nam smakować - najprawdopodobniej nasz organizm potrzebuje oczyszczenia. Oczyszczanie organizmu z resztek jedzenia zalegających w jelitach, przywróci Ci apetyt, poczujesz się lżej i z pewnością dużo lepiej. Oto kilka naturalnych, domowych sposobów na oczyszczanie organizmu z toksyn.

detoks

1SPOSÓB NA DETOKS - CZARNA RZODKIEW

Oczyszczanie organizmu z toskyn warto rozpocząć od przyrządzenia soku z czarnej rzodkwi.

3 duże rzodkwie obieramy i przepuszczamy przez sokowirówkę. Pół szklanki soku zalewamy taką samą ilością przegotowanej wody. Pijemy po łyku przez cały dzień.

Sok z czarnej rzodkwi pomoże nam usunąć toksyny z woreczka żółciowego.

2DETOKS DZIĘKI SOKOWI Z KAPUSTY

Główkę kapusty myjemy i ćwiartujemy, po czym przepuszczamy ją przez sokowirówkę. Sok przelewamy do szczelnego naczynia i trzymamy w lodówce. Pijemy 2 szklanki dziennie przez tydzień.

Sok z kapusty jest doskonały na detoks wątroby oraz jelita.

3OCZYSZCZANIE ORGANIZMU SOKIEM Z PORA

2 pory po umyciu przepuszczamy przez sokowirówkę. Następnie sok przelewamy do szczelnego naczynia i wstawiamy do lodówki. Pijemy 2 razy dziennie przez tydzień po 1/3 szklanki.

Sok jest doskonały na detoks całego naszego organizmu.

4WYWAR Z LIŚCI LAUROWYCH NA STAWY

5 gram liści laurowych wkładamy do małego garnka i zalewamy 1,5 szklanki wrzątku. Następnie gotujemy na małym ogniu przez 4 minuty. Odcedzamy i pijemy ciepły wywar po 3 łyki, co pół godziny przez 3 dni.

Wywar z liści laurowych ma działanie oczyszczające.

5CZARNA PORZECZKA NA OCZYSZCZANIE ORGANIZMY

2 łyżki czarnej porzeczki zalewamy szklanką wrzątku i parzymy pod przykryciem przez 15 minut. Po przecedzeniu wypijamy napar. Kuracja oczyszczania organizmu powinna trwać dwa tygodnie.

6POST O CHLEBIE I WODZIE

Jeśli dokucza nam brak apetytu, najprawdopodobniej potrzebujemy oczyszczającego postu o chlebie i wodzie. Detoks ten polega on na tym, że przez jeden dzień nie jemy nic więcej oprócz suchego chleba, i nie pijamy żadnych napojów poza niegazowaną wodą mineralną (ew. źródlaną). Dobrze jest jeść przez cały dzień tylko jeden rodzaj pieczywa, i zadbać, aby było to pieczywo zdrowe, tj. bez polepszaczy i spulchniaczy, wypiekane na naturalnym zakwasie. Następnego dnia z pewnością poczujemy się dużo lżejsi i, co za tym idzie, będziemy mieli większy apetyt na życie.

Podziel się ze znajomymi!

Zadaj pytanie na forum

Uzyskaj poradę, zadając pytanie naszym użytkownikom!

Ostatnio dołączyli

Wszyscy użytkownicy