Chociaż łóżka piętrowe stają się coraz popularniejsze, szczególnie wśród rodziców bliźniaków lub dzieci w podobnym wieku, wiele osób dalej ma względem nich pewne wątpliwości.

Wynika to między innymi z tego, że nie wiedzą, na jakie aspekty powinni zwrócić uwagę wybierając mebel dla swojej pociechy. Nie mają pojęcia, czy ważny będzie producent łóżek piętrowych, czy może liczy się tylko materiał, z jakiego są wykonane. Warto jest dokładniej przyjrzeć się temu zagadnieniu i zobaczyć, na co zwrócić uwagę dokonując zakupu nowego łóżka piętrowego.

Podstawowe materiały

Pierwszą rzeczą, która decyduje o wytrzymałości zakupionego mebla, jest materiał, z jakiego został on wykonany. Wielu producentów łóżek piętrowych decyduje się na wybór plastiku lub innych tworzyw sztucznych, gdyż są one tańsze w produkcji i pozwalają na stworzenie większej ilości wariantów kolorystycznych. Lepszym wyborem dla kupującego będzie jednak przedmiot wykonany z drewna. Ten prosty materiał, jeśli tylko zostanie odpowiednio zabezpieczony, może służyć przez lata i zapewnić dziecku bezpieczne korzystanie z łóżka. Warto również sprawdzić, jakiego dokładnie drewna użył dany producent łóżka piętrowego. Najlepszą opinią i trwałością cieszą się bowiem meble wykonane z dębu bądź buku.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Konieczne przy zakupie mebli dziecięcych jest sprawdzenie ich zabezpieczeń. Niektórzy z producentów łóżek piętrowych mogą bowiem nie zapewnić wszystkich najważniejszych środków bezpieczeństwa, takich jak na przykład dodatkowe barierki. Dobrze jest również zwrócić uwagę na sposoby łączenia poszczególnych elementów oraz ich stabilność. Należy bowiem pamiętać, że dzieci wspinają się na tego typu konstrukcje, więc ich trwałość jest najważniejsza. Istotnym elementem, o jaki również powinien zadbać każdy producent łóżka piętrowego, jest drabinka prowadząca na jego górną część. Ważne, by sprawdzić jej mocowanie oraz wygodę w dostaniu się na materac.

Dodatkowe aspekty

Ostatnim elementem, który pozwala podjąć decyzję o wyborze producenta łóżka piętrowego jest sam wygląd mebla. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli, wśród których z pewnością znajdą się takie, które od razu przypadną do gustu małym księżniczkom czy marzącym o dżungli podróżnikom. Dlatego też na zakupy warto wybrać się z maluchem, by on także mógł wyrazić swoją opinię na temat wymarzonego mebla. Wśród najczęściej wybieranych przez producentów łóżek piętrowych modeli znaleźć można na przykład takie w kształcie domku czy zamku, a nawet z doczepianymi elementami.

Chociaż wybierając producenta łóżka piętrowego należy wziąć pod uwagę wiele czynników, dobrze jest porządnie przemyśleć ten wybór, gdyż może ono wystarczyć na wiele lat i stanowić bezpieczną oazę dla maluchów. 

Jeśli szuka się sprawdzonego rozwiązania, zawsze można sięgnąć po produkty firmy PADREW, które cieszą się opinią bezpiecznych i stabilnych, a przy tym wykonane są z dbałością o najmniejsze szczegóły. 

Zapraszamy do odwiedzenia strony tego polskiego producenta łóżek piętrowych i zapoznania się z ich dokładną ofertą!

Oceń nasz artykuł: