Przygotuj się na zastrzyk odświeżającej energii: Matka Natura ma zamiar pokazać Ci, jak bez żadnych dopalaczy stanąć na równe nogi. Sprawi, że będziesz czuł się jak nowo narodzony! Wszystko za pomocą tanich środków, których znaczenia pewnie na co dzień nie doceniałeś. Nie ma to jak naturalne odświeżenie!

Jako pierwszą proponujemy odświeżającą kąpiel z miętą, lubczykiem i pokrzywą. Czy to możliwe, żeby tak łatwo dostępne zioła mogły dokonać tego, za co płaci się krocie na seansach relaksacyjnych? Wykonasz ją bardzo prosto: 3 łyżki ziela Mięty pieprzowej, 2 łyżki korzenia lubczyku i 1 łyżkę ziela Pokrzywy zwyczajnej trzeba zalać 2 litrami wrzątku, po czym odstawić na 20 minut pod przykryciem. Po tym czasie przecedzamy, a „czysty” napar wlewamy wprost do wanny.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko rozkoszować się orzeźwieniem w relaksującej, aromatycznej kąpieli!

Następną propozycją, o zupełnie odmiennym bukiecie zapachowym, ale równie odświeżającą, jest kąpiel zbożowo-laurowa. Przygotujemy ją w taki sposób: do 2 litrów wrzątku wrzucamy 2 łyżki liści laurowych, 5 łyżek płatków owsianych i 5 łyżek otrębów pszennych. Następnie przykrywamy i odstawiamy na 30 minut. Po tym czasie napar przecedzamy.

Powstały w ten sposób zbożowo-laurowy orzeźwiający napar wlewamy do gorącej kąpieli. Teraz czas sprawdzić, czy wszystko gra: przygotowana kąpiel powinna nas odprężyć, odświeżyć, i postawić na nogi. Dobrze jest poświęcić sobie te 5 minut, aby poczuć się radośniej!

Doskonałe właściwości odświeżające i dezynfekujące ma bazylia. W dodatku jest to bardzo modny zapach: ostatnimi czasy furorę robią perfumy Jo Malone, zawierające właśnie nutę bazylii! Cóż, świat luksusu poznał się na tym subtelnym aromacie, pora więc zafundować sobie odrobinę wyższej przyjemności i zaprosić do kąpieli odświeżającą moc bazylii.

Garść ziela bazylii zalewamy ½ litra wrzątku. Przykrywamy, po czym odstawiamy na 20 minut do „naciągnięcia”. Następnie, po upływie tego czasu, przecedzamy napar i wlewamy do wanny. Najwyższy luksus w zasięgu Twojej przyjemności!

Niecodzienne właściwości wzmacniające i regenerujące ma czarna herbata. Na pewno zaskoczy Cię fakt, że ten codzienny napój może stworzyć dla Ciebie niecodzienny nastrój w kąpieli! Wystarczy tylko 5 łyżek suszu czarnej herbaty zalać litrem wrzątku i odcedzić po 15 minutach, a powstały napar dolać do kąpieli.

Ten rodzaj kąpieli jest zdecydowanie polecany przy problemach z opuchnięciami wokół oczu.

(Zdecydowanie polecamy herbatę liściastą, jednak dla zwolenników torebek także znajdzie się rozwiązanie: na litr wrzątku potrzebne będzie około 5-8 torebek, w zależności od tego, jak mocnym rodzajem herbaty dysponujemy.)

Orzeźwiająca kąpiel z zielem angielskim. Fantastyczne właściwości odświeżające i relaksujące tej przyprawy możesz wykorzystać przy komponowaniu wieczornej kąpieli. Wystarczy 15 ziarenek ziela rozgnieść, a następnie zalać ½ litra wrzątku. Parzymy pod przykryciem 20 minut. Po tym czasie napar odcedzamy i wlewamy do wanny. Voilà!

Oceń nasz artykuł: