Po wielu latach mieszkania w domu, w którym od nowości nic nie było zmieniane przychodzi potrzeba wprowadzenia odrobiny innowacji. Nie jest tu mowa o generalnym remoncie, ale o zastosowaniu kilku dodatków, które sprawią, że stare pomieszczenie zyska nowy, przyjemniejszy wygląd.

Przede wszystkim warto zająć się pomieszczeniami, w których jest mało kolorów, a odcienie są zbyt przygnębiające. Jeśli w pokoju znajdują się białe ściany i stare meble, można pomyśleć o zmianie koloru. Jeśli jednak jest to zbyt radykalny krok, możemy jedynie zakupić specjalne naklejki na ścianę lub pomalować połowę pokoju. Przydałby się jakiś żywy i radosny odcień, np. pomarańczowy, zielony, jednak wiele zależy od kolorystyki mebli. Jeśli postanowimy nie zmieniać koloru, pomyślmy o zakupie obrazu. Obecnie w wielu sklepach możemy znaleźć bardzo ładne i nowoczesne obrazy pasujące do każdego pomieszczenia. Możemy także zmienić zasłony w oknach na bardziej rzucające się w oczy i w tym samym kolorze wybrać dywan lub małe dywaniki, a także poduszki na łóżko lub sofę.

Uroku pokojowi zawsze dodają kwiaty. Jednak niektóre z nich wymagają specjalnej troski i poświęcenia, dlatego, jeśli nie mamy czasu lub nie potrafimy się z nimi obchodzić, kupmy coś prostego i nie wymagającego dużego zachodu. Często małe rzeczy potrafią wiele zmienić w mało interesującym do tej pory pomieszczeniu, w dodatku nie kosztują wiele, dlatego można upiększyć pomieszczenie za niewielkie pieniądze. Warto kupić kolorowy wazon na cięte kwiaty, świecznik lub specjalne szklanki na ozdobne świece. W kwiaciarniach można także znaleźć wiele ozdób takich, jak, dzwoneczki, figurki lub stroiki.

Kuchnia to pomieszczenie, w którym nie ma miejsca na tego typu gadżety, można jednak pomyśleć o ozdobnych szklankach i lub talerzykach i nietypowych pojemnikach na przyprawy, a także obrusach i podstawkach pod naczynia. Jeśli dotychczasowa kolorystyka nam się znudziła, a nie chcemy wymieniać mebli, możemy pomyśleć o specjalnej okleinie na meble kuchenne.

Łazienka swoją uwagę przyciąga głównie kafelkami i wyposażeniem, czyli wanną lub kabiną prysznicową oraz toaletą. Możemy jednak zadbać o dopełnienie efektu kolorowymi ręcznikami czy chodnikami.

Każde pomieszczenie da się delikatnie podrasować i nadać mu piękniejszy wygląd, jednak najważniejszym elementem decydującym o uroku każdego miejsca jest porządek.

Oceń nasz artykuł: