Dzień urodzin jest dla najmłodszych dniem wyjątkowym. Dzieciaki dostają wówczas masę prezentów, zjeżdża się najbliższa rodzina oraz znajomi, a poza tym wszyscy są dla siebie mili. Warto w tym dniu pomyśleć nie tylko o oryginalnym i sprawiającym dziecku radość prezencie, ale także o zorganizowaniu szampańskiej zabawy.

Impreza w domu

Do najbardziej klasycznych pomysłów na wyprawienie dziecku urodzin jest zabawa we własnym domu. Można specjalnie do tego celu urządzić pokój dziecięcy, zawieszając w nim serpentyny, balony i kolorowe wstążeczki. Jak wiadomo dzieci najlepiej się bawią w gronie swoich rówieśników, dlatego warto zaprosić znajomych z przedszkola lub szkoły. Można przygotować imprezę tematyczną, na którą dzieci przebiorą się za Zorro, Batmana, księżniczki i inne postaci z bajek. Przed imprezą trzeba także zadbać o muzykę i inne rozrywki, aby maluchy szybko się nie znudziły. Mogą to być gry zespołowe, losy, na podstawie których dzieci będą musiały wykonać poszczególne zadania lub zabawa w chowanego. Pamiętajmy jednak, aby pociechy bawiły się bezpiecznie i pod nadzorem osób starszych. Bardzo ważnym elementem takiej imprezy jest tort urodzinowy. Możemy zrobić go sami lub zamówić w cukierni. Ważne, aby smakował małym imprezowiczom.

Zabawa w wesołym miasteczku

Dzieciaki uwielbiają wszelkiego rodzaju karuzele, huśtawki, dlatego też doskonałym pomysłem na zorganizowanie udanej zabawy urodzinowej jest wizyta w wesołym miasteczku. Możemy zabrać pociechy wraz ze znajomymi w takie miejsce i wykupić karnety na wielogodzinną zabawę na wszelkich możliwych karuzelach. Pomysł na pewno będzie udany, jednak, jeśli chcemy zaprosić większą liczbę dzieci, będziemy musieli się liczyć z większym wydatkiem.

Poczęstunek w McDonaldzie

Nie od dziś wiadomo, że dzieciaki wprost uwielbiają wizyty w McDonaldzie. Jedzenie tam nie należy do najzdrowszych, ale w dniu urodzin maluchom można trochę pofolgować. Zabierzmy pociechy do McDonalda i wynajmijmy specjalne pomieszczenie, w którym organizuje się wszelkie zabawy dla dzieci. Będzie to dla najmłodszych ogromna frajda.

Bez względu na to, gdzie zorganizujemy dzieciom zabawę urodzinową, pamiętajmy o tym, że wiązać się ona będzie z kosztami, dlatego zanim obiecamy maluchowi świetną imprezę w gronie przyjaciół, sprawdźmy czy będzie nas na nią stać.

Kolorystyka makijażu zależy od naszego upodobania i typu urodny, najważniejsze jednak są umiar i wyczucie.

Oceń nasz artykuł: