Złoto kojarzy się wielu osobom głównie z przepiękna biżuterią, która jest ozdobą kobiecego ciała. Jednak nie wszyscy wiedzą, że kruszec ten może wpłynąć także w inny sposób na poprawienie urody, bowiem złoto coraz częściej wykorzystuje się w gabinetach kosmetycznych do pielęgnacji ciała.

Obecnie coraz chętniej czerpie się z właściwości leczniczych i upiększających tego kruszca, a przekonanie o tym, że złoto działa w taki właśnie sposób zostało zaczerpnięte ze starożytności. Dziś coraz więcej gabinetów kosmetycznych ma w swojej ofercie maseczki do ciała z 24-karatowego złota. Zabieg taki ma na celu przede wszystkim zatrzymanie procesów starzenia się skóry oraz jej regenerację, a zatem ma coraz więcej zwolenników, zwłaszcza wśród płci pięknej. Bardzo często w terapii wykorzystuje się złote sole, które: przyspieszają wzrost komórek w warstwie podstawowej, regenerują komórki skóry, spowalniają proces wiotczenia skóry, niszczą wolne rodniki, które przyspieszają proces starzenia się skóry, pobudzają krążenie, dotleniają skórę oraz dodają jej blasku.

Do najbardziej popularnych zabiegów z wykorzystaniem dobroczynnych właściwości złota należy złota maska, którą kładzie się na całą twarz oraz dekolt pacjentki. Dzięki tej metodzie zwiększa się ilość elastyny w skórze, zostają wygładzone zmarszczki, skóra jest dotleniona i odżywiona, poprawia się jej koloryt oraz napięcie. Zabieg ten jest doskonały także dla kobiet, które mają cerę naczynkową, ponieważ zastosowanie maski powoduje zmniejszenie widoczności siatki naczyń krwionośnych.

Oprócz złotej maski w gabinetach kosmetycznych można wykonać także inne zabiegi:

Peeling z proszkiem diamentowym – celem zabiegu jest przygotowanie skóry do położenia złotej maski.

Czyste 24-karatowe złoto – jest to zabieg, który polega na położeniu na skórę złota znajdującego się na płatkach alg. Można w tym przypadku wykorzystać zarówno żółte, jak i białe złoto, zależnie od wieku pacjentki.

Oprócz samych zabiegów można także coraz częściej kupić kremy zawierające 100-procentowe 24-karatowe złoto oraz wyciąg z aloesu. Dzięki temu można zadbać o swoją cerę samemu bez konieczności odwiedzania gabinetów kosmetycznych.

Oceń nasz artykuł: