Rolety to jeden z najmodniejszych elementów wystroju wnętrza, a jednocześnie wyjątkowo wygodny sposób na zasłonięcie pokoju przed nadmiarem słońca, światła lamp, czy po prostu przed wzrokiem sąsiadów. Cechuje je cała masa zalet, dlatego tak wielu z nas się na nie decyduje. Jednak, jak wybrać te najodpowiedniejsze, aby tworzyły spójną kompozycję z całym mieszkaniem? Mamy dla ciebie kilka pomysłów na aranżacje.

Klasyczna aranżacja z nutą nowoczesności

Jeśli jesteś fanem tradycyjnych aranżacji, na pewno twoja pierwsza myśl, gdy patrzysz na okno, to potrzeba założenia w nim firanek i zasłon. Nie zawsze jednak jest to rozwiązanie idealne, zwłaszcza, jeśli zależy ci na wygodzie użytkowania i szybkiej, łatwej możliwości przyciemniania i odsłaniania pomieszczenia.

Rozwiązaniem dla ciebie mogą być zatem rolety plisy, które idealnie skomponują się z tradycyjnym, a jednocześnie nowoczesnym wnętrzem. Drobna harmonijka, która odróżnia je od pozostałych typów rolet, nawiązuje swoim wyglądem do klasycznych żaluzji i świetnie prezentuje się również w oknach i wnętrzach w stylu retro. Doskonale sprawdzą się także w pomieszczeniach o typowo kobiecym charakterze. Niezależnie od tego, czy będą do połowy złożone, czy raczej zasłonią całe okno, zawsze ich delikatne plisy będą prezentować się ozdobnie i gustownie.

Co więcej, z racji tego, iż plisa ma szczególną konstrukcję – profil nie jest przytwierdzony do ramy okna – pozwala ona przy tym na większą swobodę, niż pozostałe typy rolet. Można dzięki niej przesłonić dowolną część okna, na przykład wyłącznie dolną czy nawet środkową. Dzięki temu istnieje możliwość idealnego dostosowania oświetlenia do potrzeb.

W kolorze tła

Decydując się na montaż rolet w swoim domu, dużą wagę należy przyłożyć do kwestii ich kolorystyki. Jeśli chciałbyś, aby twoje okno idealnie wpasowało się w ogólną kolorystykę domu, możesz zdecydować się na wykorzystanie stonowanych, nierzucających się w oczy kolorów. Doskonałe będą w tym przypadku białe lub beżowe rolety

Z kolei, jeśli lubujesz się w odcieniach szarości, możesz wybrać eleganckie, szare rolety, które na pewno idealnie dopasują się do twoich ścian lub całego wyposażenia. Dzięki temu uzyskasz harmonijny wygląd całego wnętrza, który może nabrać charakteru industrialnego lub minimalistycznego. Taki pokój na pewno będzie prezentował się luksusowo.

Wyrazisty akcent

Możesz też pragnąć urozmaicić wygląd swojego mieszkania poprzez dodanie do niego żywszych akcentów. Pięknie i ożywczo prezentują się między innymi pomarańczowe rolety, które zwłaszcza oświetlone słońcem potrafią przyciągać wzrok. Również inne, żywe barwy, dopasowane między innymi do kolorystyki pozostałych dodatków w mieszkaniu, mogą doskonale się sprawdzić. Stworzą nie tylko harmonijne wnętrze, ale również pozwolą się cieszyć cieniem w eleganckim, radosnym otoczeniu.

Oceń nasz artykuł: