Fani białych skarpetek wiedzą, że utrzymanie ich w czystości jest niezwykle trudne. Czy po wyjęciu z pralki nadal są szare, nieestetyczne? Zastanawiacie się jak doprać białe skarpetki? Na szczęście, istnieje kilka prostych sposobów na usunięcie zabrudzeń ze skarpetek. Większość potrzebnych produktów, znajdziecie w swoich szafkach kuchennych lub łazienkowych. Mamy na to kilka skutecznych rozwiązań!

Jak doprać białe skarpetki? Spróbuj sodą oczyszczoną i proszkiem do prania!

Szybkim i bardzo prostym sposobem na dopranie białych skarpetek jest połączenia proszku do prania z sodą oczyszczoną. Soda oczyszczona ma wiele zastosowań i sprawdza się rewelacyjnie w wybielaniu rzeczy. Dzięki swym niesamowitym właściwościom ściągającym i wybielającym dba o czystość i stan nawet najbardziej delikatnych tkanin. Po połączeniu tych dwóch składników, namaczamy skarpetki. Następnie wkładamy je do pralki i włączamy na odpowiedni program. Sodę oczyszczoną należy rozpuścić w 2 łyżeczkach wody a następnie umieścić w miejscach, gdzie widoczne są zabrudzenia.

Proszek do pieczenia – jako środek dopierający zabrudzenia na białych skarpetkach

Proszek do pieczenia sprawdza się w czyszczeniu białych skarpetek. Do miski należy wlać letnią wodę, proszek do pieczenia. Do powstałej mieszaniny, dodajemy również szare mydło. Wystarczy wcierać w dany materiał powstałą miksturę, żeby zabrudzenia zeszły. Aby nadać swoim skarpetką śnieżnobiałej barwy, warto dodać odrobinę wody utlenionej do pralki.

Skorupki jaj – antidotum na uzyskanie białego kolory

Gdy zauważymy, że nasze skarpetki są brudne, warto od razu zamoczyć je w wodzie. Tym o to sposobem, łatwiej dopierzemy białe skarpetki.
Pewnie zaskoczymy Was kolejnym sposobem na dopranie białych skarpetek. Robiąc rano jajecznicę, zostawcie skorupki jajek. Przydadzą się w wybieleniu zabrudzonego materiału. Skorupki należy włożyć do woreczka, który jest przeznaczony do prania w pralce. Po wypraniu osiągniemy, śnieżnobiały kolor skarpetek.

Płyn do naczyń – produkt, który likwiduje zabrudzenia z materiałów

Kolejnym powszechnym w naszej kuchni produktem, który pomoże doprać białe skarpetki jest płyn do naczyń. Wystarczy dodać do bębna odrobinę preparatu. Nie przesadzajmy z ilością ponieważ płyn może się zbyt intensywnie pienić.

Ocet i cytryna – świetny środek, usuwający zabrudzenia ze skarpetek

Ocet odnajduję się w wielu rolach. Znajduje on powszechne zastosowanie zarówno przy czyszczeniu poszczególnych powierzchni, jak i przy praniu rozmaitych tkanin. Połączenie octu i cytryny sprawia, że usuwanie zabrudzeń z białych materiałów będzie szybkie i skuteczne.
Aby, zlikwidować żółte plamy lub inne zabrudzenia, wystarczy dodać 2 łyżki soli do litra ciepłej wody, wymieszać i zanurzyć skarpetki na kwadrans. Jeżeli skarpetki są bardzo brudne, warto dodać odrobinę proszku do prania.

Aspiryna – jako specyfik w dopieraniu białych skarpetek

Aspiryna może być z powodzeniem używana jako domowy specyfik. Wystarczy 6 sztuk tabletek, zmieszać z wodą. Zabrudzone skarpetki należy włożyć do takiej mieszaniny na około 30 minut. Po tej czynności, należy wyprać skarpetki w pralce z dodatkiem ulubionego proszku do prania. Zawarty w aspirynie kwas acetylosalicylowy, szybko i skutecznie eliminuje zabrudzenia na białych skarpetkach.

Środki chemiczne – a usuwanie plam

Kolejnymi rozwiązaniami, które dopierają białe skarpetki są środki chemiczne. W przypadku wyboru takich preparatów, musimy być ostrożni. Środki chemiczne są silnymi preparatami, które usuwają bardzo ciężkie zabrudzenia. Przy wyborze tego typu produktów, zwracajmy uwagę na skład. Odpowiednie środki chemiczne nie powinny zawierać silnych konserwantów. Powinien być w pełni bezpieczny dla naszej skóry.

Oczywiście tradycyjny proszek do prania może również doczyścić zabrudzenia. Skarpetki maksymalnie pierzemy w 40 st. C, ponieważ wyższa temperatura może je zniszczyć.

Pamiętajmy, aby prać skarpetki regularnie. Unikniemy głębszego wnikania brudu w tkaninę. Rezultaty powyższych sposobów, są zależne od wielu czynników m.in. rodzaju i jakości materiału, z jakiego wykonano skarpetki. Próbujmy różnych działań, aby znaleźć najlepszy skuteczny sposób na dopranie białych skarpetek.

Oceń nasz artykuł: