Łazienka to pomieszczenie, które powinno być zarówno funkcjonalne, jak i atrakcyjne wizualnie, co pozwoli zrelaksować się po ciężkim dniu. O czym zatem pamiętać przy aranżacji łazienki? Dlaczego warto postawić na indywidualny projekt? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Aranżacja łazienki – postaw na funkcjonalność

Jak wspomniano we wstępie łazienka to pomieszczenie, w przypadku którego bardzo ważna jest wygoda oraz funkcjonalność. W związku z tym należy dokładnie rozplanować rozmieszczenie jej wszystkich elementów w taki sposób, by korzystanie z nich było intuicyjne i komfortowe. Bardzo ważne jest również zorganizowanie odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania, ponieważ kosmetyki ustawione bezpośrednio na półce nie wyglądają zbyt estetycznie oraz utrudniają zachowanie porządku. Jak sobie z nimi poradzić, gdy nie dysponujemy zbyt dużą ilością miejsca? Informacje na ten temat można znaleźć w artykule: Organizacja kosmetyków w łazience.

Pralka w łazience – o czym pamiętać?

Dla wielu osób umieszczenie pralki w łazience to oczywistość. Nie każdy może bowiem pozwolić sobie na wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia, które będzie pełniło funkcję pralni. Jest to problem szczególnie w przypadku mieszkań w bloku, które z reguły posiadają stosunkowo niewielki metraż. Warto jednak mieć świadomość, że umieszczając pralkę w łazience należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które wpłyną na komfort jej użytkowania. Podstawą powinna być mata wygłuszająca umieszczona bezpośrednio pod pralką, która jak sama nazwa wskazuje wygłuszy odgłosy oraz drgania emitowane przez pralkę. Jest to bardzo ważne, ponieważ pralka w trakcie pracy (szczególnie podczas wiórowania) emituje bardzo silne drgania, które mogą prowadzić do jej przesuwania się po kafelkach, a także pękania fug w tych okolicach. Dobrym sposobem jest również zabudowa pralki, co pozwala wpasować ją w stylistykę pomieszczenia, oraz wygospodarować dodatkową półkę nad pralką. Niezależnie od umiejscowienia pralki należy także pamiętać o jej regularnym czyszczeniu, co zostało opisane w artykule: Jak usunąć brzydki zapach z pralki?

Dlaczego warto postawić na indywidualną aranżację łazienki?

Mając świadomość, że aranżacja łazienki nie jest prostym zadaniem wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług projektanta. Profesjonalna aranżacja łazienek to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. Korzyścią w tym przypadku jest możliwość przedstawienia projektantowi indywidualnych potrzeb, które zostaną zaspokojone w trakcie opracowywania projektu. W efekcie pomieszczenie będzie urządzone w sposób spójny oraz zgodny z danym stylem. Projektant dzięki swojemu doświadczeniu jest w stanie nie tylko we właściwy sposób rozmieścić wszystkie elementy wyposażenia, ale również dobrać odpowiednią kolorystykę, czy dodatki, które sprawią, że całość będzie olśniewająca. 

Podsumowując należy stwierdzić, że aranżacja łazienki to spore wyzwanie. W związku z tym warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnych usług w tym zakresie, ponieważ profesjonaliści na bazie potrzeb klienta są w stanie stworzyć łazienkę marzeń.

Oceń nasz artykuł: