Jeśli denerwują Cię ciągłe problemy z paznokciami, nieustanne ich łamanie lub rozdwajanie się, oto właśnie znalazłeś miejsce w sieci, gdzie ktoś pomoże Ci uporać się z tymi problemami. Rozdwajanie lub łamanie płytki paznokcia często związane jest z niedogodnościami naszych codziennych zajęć. Najczęściej zdarzają się osobom pracującym przy komputerze lub piszącym na maszynie, sprzątających lub wykonujących inne prace fizyczne. W takim przypadku paznokcie bez ustanku są narażane na złamanie, szybciej się ścierają, konieczne jest częstsze ich przycinanie.

Dlatego dobrze jest wprost po pracy zafundować swoim paznokciom jakąś odżywkę. Poniżej prezentujemy kilka prostych, domowych sposobów. Są one równie skuteczne, jak kosmetyczne maseczki dostępne w sklepach, a ich największą zaletą jest niska cena i łatwość wykonania. Przetestuj więc domowe sposoby na zadbane paznokcie.

Oliwkowa kąpiel dłoni

Doskonałym sposobem na zniszczone paznokcie jest kąpiel palców w oliwie z oliwek. Zaletą tej metody, prócz wspaniałej kondycji paznokci, jest jej prostota.

Szklankę oliwy z oliwek podgrzewamy na bardzo małym ogniu. Następnie przelewamy ją do miseczki i zanurzamy w niej palce. Kąpiel powinna trwać około 30 minut.

Kąpiel przyniesie spodziewany efekt przy regularnym stosowaniu.

Wzmacniający napar z kopru włoskiego

Łyżkę kopru włoskiego zalewamy szklanką wrzątku. Parzymy pod przykryciem do ostudzenia. Następnie przecedzamy napar do szklanego naczynia.

Paznokcie moczymy przez 5-10 minut, codziennie przez 2 tygodnie. Warto co drugi dzień zaparzyć nowy napar.

Kąpiel w koperku doskonała nawilża i wzmacnia kruche paznokcie.

Kąpiel wzmacniająca

Dzięki temu prostemu sposobowi, Twoje paznokcie nabiorą połysku, staną się jasne i wzmocnią się.

Do startego zielonego ogórka dodajemy ½ drobno pokrojonej cytryny oraz 3 łyżki startego jabłka. Całość mieszamy.

W tak przygotowanej kąpieli zanurzamy paznokcie na 20 minut. Cały proces powtarzamy codziennie przez 3 tygodnie.

Kąpiel w parafinie

Kostkę parafiny rozpuszczamy poprzez podgrzanie w garnku. Po rozpuszczeniu garnek odstawiamy na bok i czekamy aż parafina nieco ostygnie. Następnie zanurzamy w niej paznokcie na 10 minut.

Po zabiegu zmywamy parafinę ciepłą wodą.

Stosujemy 2 razy w tygodniu przez 2 miesiące.

Siemię lniane na łamliwe paznokcie

Siemię lniane często wykorzystywane jest w medycynie naturalnej. Składa się z około 40% oleju tłustego, 25% białka i jest bogate w witaminy E, A oraz w cynk i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Łyżkę siemienia lnianego wsypujemy do małego garnka i zalewamy szklanką wody. Gotujemy na małym ogniu do powstania gęstej konsystencji.

Zanurzamy paznokcie w ciepłej „papce” przez 15 minut.

Doskonały sposób na paznokcie łamliwe.

Koniec z rozdwojonymi paznokciami

2 łyżki skrzypu polnego wsypujemy do małego garnka i zalewamy 1/2 szklanki oliwy z oliwek. Podgrzewamy przez ok. 30 minut na małym ogniu. Następnie całość odcedzamy i odstawiamy do ostudzenia.

Paznokcie moczymy przez 15 minut co drugi dzień.

Sok z cytryny

Osoby cierpiące z powodu żółtej płytki paznokcia, mogą ją wybielić za pomocą soku z cytryny.

Wacik kosmetyczny należy nasączyć świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny i nacierać nim płytki paznokci. Stosować codziennie.

Odżywka

Doskonałą odżywką dla paznokci jest maseczka z łyżeczki oliwy, żółtka jaja kurzego oraz 1/2 łyżeczki świeżego soku z cytryny. Wszystkie składniki dokładnie ze sobą mieszamy i nakładamy na paznokcie na 15 minut. Następnie zmywamy odżywkę letnią wodą.

Wosk pszczeli

Wosk pszczeli, tak jak miód, jest od stuleci wykorzystywany jako środek dobroczynnie wpływający na nasze zdrowie i urodę. Doskonale wpłynie na kondycje paznokci.

Wosk należy rozpuścić na małym ogniu, a następnie ostudzić i zanurzyć w nim paznokcie.

Odżywcza maseczka z ziemniaka

2 obrane ziemniaki gotujemy i robimy z nich papkę. Następnie dodajemy 2 łyżki oliwy z oliwek oraz 2 łyżki mleka.

Tak powstałą maseczkę nakładamy na paznokcie i palce. Zmywamy letnią wodą po 15 minutach.

Oceń nasz artykuł: