Zaczerwienione lub opuchnięte oczy mogą zdradzić nasze zmęczenie lub przeżywane napięcia. Brzydko wyglądając, stajemy się mimowolnie obiektami żartów, wypytywani o wrażenia po wczorajszym party. Niekiedy jednak wcale nie zdarzyło nam się imprezować, ani wczoraj, ani nawet w minionym tygodniu, a podkrążone oczy – no właśnie, skąd one się wzięły? Aby szybko i bezboleśnie zaradzić niereprezentacyjnemu wyglądowi, zastosuj zebrane poniżej domowe sposoby na opuchnięte oczy.
Spis treści
Herbata na opuchnięte oczy
Na opuchnięte powieki bardzo dobrze dział kompres z czarnej herbaty. Należy zwrócić uwagę, aby herbata nie była aromatyzowana, gdyż może wtedy podrażnić spojówki. Herbata zawiera dużo garbników, które zmniejszają opuchliznę poprzez obkurczanie naczyń włosowatych.
Zaparzone i ostudzone torebki czarnej herbaty nakładamy na opuchliznę na około 15 minut, po czym płuczemy oczy w chłodnej wodzie.
Podobne działanie wykazuje rumianek, ale może rozjaśnić rzęsy i brwi.
Okład z ogórka na opuchnięte oczy
Ogórek jest nie tylko smacznym dodatkiem do obiadu: dzięki swym właściwościom zajmuje ważne miejsce wśród składników profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy.
W domu samodzielnie możemy przygotować okład z ogórka, który rozjaśni skórę i sprawi, że będzie wyglądała na wypoczętą.
Schłodzony zielony ogórek tniemy na plasterki. Kładziemy się wygodnie i nakładamy po plasterku na zamknięte oczy. Okład zdejmujemy po 10 minutach.
Masaż kostkami lodu na opuchnięte oczy
Kostkę lodu zawijamy w bandaż lub w bawełnianą chusteczkę. Tak uzyskanym okładem masujemy opuchnięte oczy kolistymi ruchami przez kilka minut.
Zapobieganie powstawaniu opuchnięć pod oczami
- zadbaj o odpoczynek na łonie natury oraz o dobry sen
- rano masuj przez chwilę oczy od nosa do zewnątrz. W ten sposób pobudzisz krążenie.
- należy ograniczyć spożywanie soli
- poduszka nie powinna być za wysoka, prócz opuchniętych oczu nabawisz się bólu karku