Właściwie każdy właściciel psa umartwia się strasznie, gdy jego pupila dopadną mało przyjemne (dla psa i właściciela) problemy z trawieniem. Z uwagi na słabo rozwinięty jeszcze system trawienny, biegunki częściej dopadają szczeniaki. Dowiedz się jakie są domowe sposoby na biegunkę u psa i pomóż swojemu pupilowi!

Biegunka u psa – jakie są jej przyczyny?

Biegunka u psa może mieć różne przyczyny. Do najczęstszych należą:

  • nagła zmiana diety
  • zjedzenie czegoś nieodpowiedniego
  • zarobaczenie
  • stres
  • dokarmianie resztkami ze stołu
  • wirus

Domowe sposoby na biegunkę u psa

Domowe sposoby na biegunkę u psa - co zrobić - domowe-sposoby.plPoniżej przedstawiamy kilka domowych sposobów na poradzenie sobie z rozwolnieniem u naszego pupila. Z pewnością pomogą uniknąć stresującej dla psa wizyty u weterynarza.

Pamiętać należy tylko, że w przypadku towarzyszących biegunce torsji, krwi w kale, gorączce, czy innych niepokojących objawach, lub gdy biegunka utrzymuje się dłużej niż 3 dni należy koniecznie udać się do weterynarza, gdyż przyczyna może być poważniejsza!

Co na biegunkę u psa?

Najważniejszą sprawą przy tego typu dolegliwościach jest stały dostęp psa do płynów, gdyż łatwo tu o odwodnienie!

Do picia podawać można, oprócz wody, mocną czarną (oczywiście gorzką) herbatę. Babciny sposób mówi też o naparze z z kory dębu szypułkowego lub kopru włoskiego.

Głodówka sposobem na biegunkę?

Dobrym sposobem jest zwykła głodówka, ale kto potrafi się oprzeć tym świecącym się, wpatrującym w nas oczom proszącym o obiad czy kolacje. Warto przyrządzić naszemu psu potrawkę w rozgotowanego (ważne!) ryżu i marchewki, na drugi dzień można dołączyć chude mięso z kurczaka.

Pomóc powinien także kleik z siemienia lnianego (zalewamy ziarna wodą, doprowadzamy do wrzenia, a następnie gotujemy przez 10 min). Szczeniakom podaje się kleik bez ziaren.

Można podawać także naszym pupilom węgiel leczniczy – oczywiście przeliczając dawki na wagę psa. Ze specyfików dostępnych w aptece można podać popularną smectę.

Oceń nasz artykuł: