Twój dom

Odkurzacze bezworkowe to dziś jedne z najchętniej wybieranych urządzeń sprzątających. Są bowiem ekonomiczne w użytkowaniu, gdyż nie wymagają okresowej wymiany worków. Zanieczyszczenia są gromadzone w specjalnym pojemniku i wystarczy pamiętać o jego regularnym opróżnianiu. Jeśli więc zależy nam na zakupie oszczędnego odkurzacza, modele bezworkowe są zdecydowanie warte polecenia. Jakie odkurzacze bezworkowe warto kupić do swojego domu i na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Ktoś mógłby zapytać, dlaczego akurat floralne obrazy. Kwiaty to przecież tak popularny motyw dekoracyjny, że może warto byłoby sięgnąć po coś nowego. I choć to prawda, kwiatowe kompozycje cieszą się niesłabnąca popularnością w zasadzie od zawsze, to właśnie ten atut chcemy wykorzystać, by pokazać Wam, jak stworzyć efektowną, ale ponadczasową aranżację.

Piękny widok za oknem to marzenie wielu z nas. Mieszkając w wielkim mieście, gdzie mamy blisko do pracy i sklepów, a także kin czy teatrów, chcielibyśmy jednocześnie cieszyć nasze oczy zachwycającymi pejzażami. Niektórzy z nas mają szczęście i z ich pokoi roztacza się widok na przepiękną panoramę metropolii lub zielone tereny, ale większość nie może się tym niestety pochwalić. Czy mamy inne rozwiązanie, niż przeprowadzka? Jest nim malownicza fototapeta. Krajobraz, jaki tylko chcemy, znajdzie się wówczas na wyciągnięcie naszej ręki!

Marzy Ci się czysty dom, a ostatnie na co masz ochotę to poświęcać długie godziny na sprzątanie? Sprawdź, jak dbać o czystość, ale jednocześnie mieć czas dla siebie.

ocet-w-lazience

Jeżeli czytałaś wcześniejsze części cyklu, wiesz już jak korzystać z dobrodziejstw octu w ogrodzie i kuchni. Teraz czas na łazienkę. Tu również ocet przyjdzie Ci z pomocą w pozbyciu się uciążliwych zabrudzeń i osadu. Powodzenia!

balagan

Bałagan w otaczających nas pomieszczeniach przekłada się niejednokrotnie na bałagan w nas samych. Zacznijmy zatem porządki od tego, co nas otacza. Podpowiadamy jak to zrobić w kilku łatwych krokach!

stoliczek

Kluczowym elementem w przygotowaniu stołu na przyjście gości jest nie tylko sute zastawienie go wspaniałymi potrawami, ale także dbałość o jego estetykę. Tu z pomocą przychodzą nam obrusy, serwety i serwetki. Jednak jak ich używać? Dowiedz się z nami!

osad

Posiadanie kuchenki gazowej ma zarówno swoje dobre, jak i złe strony. Po pierwsze, użycie gazu jest zdecydowanie tańsze aniżeli korzystanie z rozwiązań zasilanych prądem, a co za tym idzie potrzebujemy mniejszego nakładu środków do pieczenia czy przygotowywania posiłków. Po drugie, w przypadku osób, które nie dowierzają kuchenkom elektrycznym, płytom i tego typu nowinkom technicznym, łatwiej jest kontrolować temperaturę grzania przyrządzanych posiłków. Z drugiej jednak strony, gaz kuchenny osadza się na sprzętach kuchennych, ścianach, okapie i jest niezwykle trudny do usunięcia.

pranie poduszek kołder

Nie ma nic przyjemniejszego niż po dniu pełnym wrażeń, tych pozytywnych i tych mniej przyjemnych, położyć się świeżym i pachnącym łóżku. Żeby jednak mieć taką możliwość, należy przykładać należytą wagę do pielęgnacji kołder i poduszek. Przedstawiamy sposoby pielęgnowania ich, które nie wymagają wizyty w pralni chemicznej ani też ciągłego kupowania nowych.

plamy-z-farby

Usuwanie plam z farby jest o tyle kłopotliwe, że istnieje wiele rodzajów farb, a także wiele rodzajów tkanin, które farba może zabrudzić. Nie trać jednak nadziei. Z naszymi sposobami będziesz w stanie usunąć większość uciążliwych plam bez konieczności kupowania nowych ubrań czy dywanów.