Twój dom

ocet-w-lazience

Jeżeli czytałaś wcześniejsze części cyklu, wiesz już jak korzystać z dobrodziejstw octu w ogrodzie i kuchni. Teraz czas na łazienkę. Tu również ocet przyjdzie Ci z pomocą w pozbyciu się uciążliwych zabrudzeń i osadu. Powodzenia!

balagan

Bałagan w otaczających nas pomieszczeniach przekłada się niejednokrotnie na bałagan w nas samych. Zacznijmy zatem porządki od tego, co nas otacza. Podpowiadamy jak to zrobić w kilku łatwych krokach!

stoliczek

Kluczowym elementem w przygotowaniu stołu na przyjście gości jest nie tylko sute zastawienie go wspaniałymi potrawami, ale także dbałość o jego estetykę. Tu z pomocą przychodzą nam obrusy, serwety i serwetki. Jednak jak ich używać? Dowiedz się z nami!

osad

Posiadanie kuchenki gazowej ma zarówno swoje dobre, jak i złe strony. Po pierwsze, użycie gazu jest zdecydowanie tańsze aniżeli korzystanie z rozwiązań zasilanych prądem, a co za tym idzie potrzebujemy mniejszego nakładu środków do pieczenia czy przygotowywania posiłków. Po drugie, w przypadku osób, które nie dowierzają kuchenkom elektrycznym, płytom i tego typu nowinkom technicznym, łatwiej jest kontrolować temperaturę grzania przyrządzanych posiłków. Z drugiej jednak strony, gaz kuchenny osadza się na sprzętach kuchennych, ścianach, okapie i jest niezwykle trudny do usunięcia.

pranie poduszek kołder

Nie ma nic przyjemniejszego niż po dniu pełnym wrażeń, tych pozytywnych i tych mniej przyjemnych, położyć się świeżym i pachnącym łóżku. Żeby jednak mieć taką możliwość, należy przykładać należytą wagę do pielęgnacji kołder i poduszek. Przedstawiamy sposoby pielęgnowania ich, które nie wymagają wizyty w pralni chemicznej ani też ciągłego kupowania nowych.

plamy-z-farby

Usuwanie plam z farby jest o tyle kłopotliwe, że istnieje wiele rodzajów farb, a także wiele rodzajów tkanin, które farba może zabrudzić. Nie trać jednak nadziei. Z naszymi sposobami będziesz w stanie usunąć większość uciążliwych plam bez konieczności kupowania nowych ubrań czy dywanów.

zapach-papierosow

Jak pozbyć się zapachu papierosów? Przede wszystkim szybko. Czy jest to możliwe? Naturalnie. Przekonaj się jak to zrobić.

czyszczenie-fug

Bez fug nie byłoby mowy o błyszczących kafelkach w łazience czy kuchni. Podczas mycia glazury warto zadbać również o fugi właśnie. Dość często gromadzi się na nich nieprzyjemny dla oka osad lub po prostu brud. Dzieje się tak zwłaszcza w okolicach umywalki, wanny i prysznica, jako że właśnie te miejsca narażone są na najczęstszy kontakt z wodą, pianą mydlaną itp. Dziś pokazujemy jak utrzymywać fugi w czystości bez konieczności ich wymieniania.

drewniane-podlogi

Drewniane podłogi pasują do niemal każdego rodzaju wnętrza. Są uzupełnieniem zarówno stylów rustykalnego, jak i industrialnego. Pod jednym warunkiem. Jeśli są zadbane. Proponujemy sposoby pielęgnacji i ochrony drewnianych podłóg, które zapewnią im długie życie.

mrozenie

Często zdarza się, że po przyjęciu czy obiedzie zostaje nam dużo jedzenia, którego nikt już nie ma ochoty zjeść akurat w tej chwili. Możliwości rozwiązania tego problemu jest przynajmniej kilka.