Ubieranie choinki jest zadaniem tylko z pozoru prostym, jeśli spodziewamy się określonych efektów. Jest wiele sposobów i metod jej ubierania. Można dostosować ją do nastroju, gości, budżetu i wielu innych czynników. Dziś podpowiadamy jak zrobić to elegancko.

Dokonaj inspekcji i zrób przegląd

Zrób przegląd ozdób choinkowych, które już posiadasz. Na pewno przez lata nagromadziło ich się wiele. Jeżeli nie chcesz, żeby Twoja choinka przypominała jarmark rozmaitości podziel posiadane ozdoby według kategorii. Mogą to być kolory, materiały, z których ozdoby są wykonane, tematy (bałwanki, zwykłe okrągłe bombki, renifery, cukierki, ciasteczka) lub kształty. Zdecyduj się na temat przewodni. Elegancja równa się spójności, więc nie przesadzaj z rozmaitością. Wybrawszy temat postaraj się w miarę ściśle się go trzymać. Nie znaczy to od razu, że należy wyrzucić ozdoby niepasujące do tematu. Nigdy nie wiadomo, czego zapragniesz w przyszłym roku.

Zaproś do tego przedsięwzięcia przyjaciół

Żeby uniknąć niepotrzebne kupowania ozdób, możesz zaprosić do tego przedsięwzięcia przyjaciół. Niech oni również przeprowadzą inspekcję i podział swoich ozdób choinkowych. Jeżeli wybierzecie różne motywy przewodnie, będziecie mogli wymienić się ozdobami lub je sobie pożyczyć.

Przeczytaj również: Jak zrobić ozdoby choinkowe z papieru krok po kroku?

Zadbaj o oświetlenie

Nie inwestuj w wielokolorowe lampki choinkowe. Mniej znaczy więcej, dlatego też ogranicz się do lampek dających proste, białe, ciepłe światło. Możesz tu dla odmiany poszaleć z kształtem. Może będą to świecące śnieżynki lub lampki w kształcie świeczek? Nie zakładaj zbyt wielu sznurów światełek. Zbyt jasne światło sprawi, że pozostałe ozdoby nie będą dobrze widoczne, a choinka przypominać będzie neon.

Skup się

Elegancja wymaga skupienia i poświęcenia. Gdy raz zdecydujesz się na jakiś motyw, trzymaj się go. Sklepowe witryny i mnogość oferowanych produktów mogą Cię łatwo rozproszyć, jednak nie daj się. Kup tylko to, co niezbędne.

Kup drzewko

Jeżeli używasz sztucznej choinki, ten punkt Cię nie dotyczy. Jeżeli jednak chcesz, aby Twój dom cieszył nie tylko oczy, ale i nos, wybierz jodłę lub świerk. Sprawdzą się lepiej niż strzeliste sosnowe drzewka.

Zachowaj symetrię

Podobno symetria jest dla idiotów. Nie należy się jednak tym przejmować. Zacznij od światełek. Postaraj się rozłożyć je równomiernie. Następnie wieszaj ozdoby pojedynczo. Po zakończeniu każdego etapu zrób przerwę na sprawdzenie symetrii i równomierności rozłożenia ozdób. Dokończ dzieła łańcuchami, ale z nimi również nie przesadzaj.

Rozłóż prezenty

Umieść prezenty pod choinką i czekaj na wielki dzień.

Dobrej zabawy!

Oceń nasz artykuł: