Każda kobieta marzy o pięknej i zdrowej skórze. Do ważnych kobiecych zabiegów poprawiających urodę należy depilacja. Jednak wielu osobom kojarzy się ona z bólem lub podrażnieniami. Mimo, iż na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej preparatów zmniejszających ryzyko podrażnień, ze skórą wrażliwą należy obchodzić się bardzo delikatnie. Zobacz jak załagodzić podrażnienia po depilacji?

Odpowiedni przyrząd do depilacji

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni przyrząd do depilacji. Depilatory, mimo, iż posiadają nakładki żelowe które powodują mniejsze uczucie bólu, mogą podrażniać skórę, podobnie plastry z woskiem. Najlepszym specyfikiem do depilacji jest krem, jednak w przypadku skóry wrażliwej musi on być stosowany do takiego właśnie rodzaju. Bardzo popularne stały się także maszynki do golenia, które nad ostrzami mają umiejscowiony specjalny balsam, dzięki któremu golenie jest łatwiejsze i nie powoduje podrażnień.

Przygotowanie skóry do depilacji

Gdy już zdecydujemy się na odpowiedni przyrząd do depilacji, powinniśmy zadbać o naszą skórę zanim zaczniemy golenie. Jeśli używamy maszynki do golenia, depilację najlepiej wykonać w trakcie kąpieli, ponieważ włoski na skórze będą odpowiednio nawilżone i zmiękczone. Nie powinno się depilować na sucho ponieważ wówczas ze względu na twardość owłosienia będziemy musieli położyć większy nacisk maszynki na nasze ciało, a to może mocno podrażnić skórę. Dodatkowo w takiej sytuacji swojego zastosowania nie znajdzie umiejscowiony nad ostrzami balsam, który działa podczas kontaktu z wodą. Jeśli zamierzamy depilować włosy za pomocą kremu, powinniśmy najpierw zrobić test, który oceni czy nie mamy na zawarte w nim substancje uczulenia.

Po depilacji

Gdy zakończymy już zabieg depilacji, warto użyć balsamu do ciała, który nawilży i wygładzi naszą skórę Na rynku kosmetycznym dostępne są specjalne preparaty do skóry wrażliwej, które wklepuje się w ciało po depilacji. Do bardzo popularnych specyfików na podrażnioną skórę należą balsamy oraz kremy z alantanem lub D-panthanolem, a także woda nagietkowa. Warto stosować balsamy do ciała każdego dnia, a nie tylko tuż po depilacji, ponieważ zapobiega to dodatkowo wrastaniu włosków, a jest to bardzo powszechny problem zwłaszcza, gdy używamy depilatorów.

Oceń nasz artykuł: