Każda kobieta marzy o pięknej i opalonej skórze. Latem, gdy pogoda dopisuje, nie jest to trudne, jednak i zimą każda z nas chciałaby wyglądać olśniewająco. W takich sytuacjach wiele kobiet decyduje się na wizyty w solarium. Oczywiście wszystko jest dla ludzi, jednak z umiarem. Oto artykuł  jak korzystać z solarium!

Odpowiednie dawkowanie

Przede wszystkim proces opalania należy sobie rozłożyć w czasie. Jeśli nie korzystamy z solarium systematycznie, nie powinnyśmy wybierać długich i częstych sesji. Aby opalanie się było bezpiecznie, najlepiej zacząć od chodzenia do solarium dwa razy w tygodniu. Pierwsze wizyty powinny być krótkie i wynosić zaledwie kilka minut, bowiem trzeba przygotować skórę na pewną dawkę promieniowania UV. Z czasem można stopniowo zwiększyć wizyty do kilkunastu minut.

Odpowiednia ochrona

Opalanie się w solarium, podobnie jak korzystanie z klasycznej kąpieli słonecznej, wymaga odpowiedniej ochrony. Należy się zaopatrzyć w krem do opalania z jak największym filtrem UV, a następnie nasmarować nim starannie całe ciało. Trzeba także pamiętać o ochronie oczu, dlatego też każde solarium powinno być wyposażone w specjalne opaski na oczy, które zakłada się przed wejściem do kabiny. Gdy zakończymy opalanie, należy odczekać chwilę, aż nasze ciało ostygnie, zwłaszcza, jeśli na dworze panuje duży mróz. Poza tym warto zaopatrzyć się w wodę mineralną, by uzupełnić płyny.

Kiedy trzeba unikać opalania w solarium?

Opalanie się w solarium nie dla każdego i nie w każdej chwili jest wskazane. W niektórych sytuacjach należy unikać promieniowania UV. Przede wszystkim nie wolno korzystać z solarium tuż po wszelkiego rodzaju zabiegach operacyjnych, gdyż skóra jest podrażniona, warto unikać tego typu opalania również po depilacji. Solarium nie jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają na ciele wyraźne i dużej wielkości znamiona. W takiej sytuacji lepiej wybrać się wcześniej na konsultację do dermatologa, który obejrzy znamię i oceni czy pacjentka powinna zażywać sztucznych metod opalania się. Korzystania z solarium powinny również unikać kobiety które w dnu zaplanowanej wizyty mają miesiączkę.

Taki sposób na piękną, złocistą opaleniznę jest dobry, pod warunkiem, że każda z nas zachowa wszelkie środki ostrożności i będzie korzystała z solarium z głową.

Oceń nasz artykuł: