Każdemu z nas zdarzyło się przeżyć nieprzespaną noc, po której nasz wygląd pozostawiał wiele do życzenia, a akurat tego dnia należało wyglądać dobrze. Praca do długich godzin nocnych lub całonocna impreza potrafią dawać się we znaki cały następny dzień. Istnieją jednak domowe sposoby, by na szybko poprawić wygląd i kondycję zmęczonej skóry.

Chłodny prysznic po nieprzespanej nocy

Po nieprzespanej nocy bardzo dobrze stawia na nogi chłodny prysznic, dzięki któremu zostanie pobudzone krążenie krwi. Poza tym chłodna woda orzeźwia i dodaje energii. Dodatkowo do kąpieli warto użyć żel do aromaterapii, którego zapach wprawi nas w dobry nastrój.

Pożywne śniadanie po nieprzespanej nocy

Mimo, iż zmęczenie i niewyspanie mogą skutecznie odebrać nam apetyt, warto przed wyjściem z domu zjeść porządne i pożywne śniadanie Np. płatki z mlekiem lub kanapki z pełnoziarnistego pieczywa z dodatkiem wędliny i dużej ilości warzyw. W ciągu dnia można przygotować sobie prawdziwą bombę witaminową w postaci warzywnej lub owocowej sałatki.

Duże ilości płynów po nieprzespanej nocy

Po nieprzespanej nocy, zwłaszcza jeśli spożywaliśmy alkohol, należy przyjmować duże ilości płynów, np. wody mineralnej niegazowanej lub soków owocowych. Najlepiej przygotować sobie sok ze świeżo wyciśniętych owoców, który będzie zawierał dużo witamin.

Maseczki i balsamy po nieprzespanej nocy

Ponieważ nasza twarz po nieprzespanej nocy wygląda niezbyt korzystnie, warto odżywić jej skórę. Najlepiej do tego nada się maseczka z mleka i miodu lub śmietany i oliwy z oliwek. W drogeriach i aptekach można dostać gotowe maseczki, które wystarczy jedynie nałożyć na twarz na określony czas. Dodatkowo w całe ciało warto wklepać nawilżający balsam, który sprawi, że nasza skóra będzie wyglądała na zadbaną i odżywioną.

Maska żelowa na zmęczone oczy po nieprzespanej nocy

O nieprzespanej nocy najczęściej komunikują nasze oczy, które są spuchnięte i podkrążone. Aby nabrały one blasku i wróciły do swej codziennej formy, można użyć żelowej maski, którą uprzednio wkłada się na jakiś czas do lodówki, a następnie kładzie na powieki. Innym sposobem jest położenie na oczy zużytych torebek herbaty lub przyłożenie do powiek stołowej łyżki. Ważne, aby przedmiot był zimny, bowiem ma to spowodować zmniejszenie opuchlizny. Pod oczy natomiast można użyć krem, który zniweluje cienie.

Makijaż po nieprzespanej nocy

Etapem końcowym przygotowań do wyjścia z domu jest zrobienie odpowiedniego makijażu. W pierwszej kolejności kładziemy na twarz podkład i korektor pod oczy. Dzięki temu zakryjemy cienie oraz wszelkie przebarwienia. Na powieki możemy położyć cień do powiek, jednak lepiej zrezygnować z odcieni szarości, niebieskiego oraz fioletu, bowiem mogą one potęgować wrażenie podkrążonych oczu. Rzęsy pociągnijmy dokładnie czarną maskarą, a usta pomalujmy błyszczykiem.

Dzięki takim zabiegom uzyskamy ładny efekt i zakamuflujemy wyraźne wcześniej oznaki zmęczenia oraz niewyspania. A jeśli to możliwe, postarajmy się tego dnia położyć wcześniej i porządnie wyspać.

Oceń nasz artykuł: