Skuteczne sposoby na plamy z tuszu

Plamy z tuszu, plamy z długopisu lub drukarki... Jakkolwiek by je nazwać, należą do najbardziej niepożądanych „wypadków przy pracy”. Na pewno niejedna osoba, która wpadła na genialny pomysł podrapania się długopisem po plecach, z żalem musiała pozbyć się ulubionej bluzki. Ale nie martw się, jeszcze nic straconego! Masz do wypróbowania kilka ciekawych pomysłów, jak domowym sposobem usunąć plamy z tuszu lub z długopisu. Tylko pospiesz się! W przypadku tych plam musisz działać szybko, najlepiej od razu po zabrudzeniu.

plamy z tuszu
fot. flickr.com/photos/tmab2003

1BAWEŁNA I LEN

Czyścimy miękką szmatką nawilżoną czystym alkoholem. Po wyczyszczeniu tkaninę należy wypłukać i wyprać, aby pozbyć się zapachu alkoholu.

2JEDWAB I WEŁNA

Aby wyczyścić jedwab lub wełnę, niezbędny będzie kwasek cytrynowy, którym należy posypać plamę i po kilku minutach spłukać obficie wodą.

Przed czyszczeniem jedwabiu warto w niewidocznym miejscu wykonać próbę.

3BIAŁE NATURALNE TKANINY

Bawełnianą szmatkę nasączamy czystym alkoholem i delikatnie pocieramy plamę. Możemy również zastosować świeżo wyciśnięty sok z cytryny.

Po wyczyszczeniu natychmiast spłukujemy dużą ilością wody.

4TKANINY SZTUCZNE

Natychmiast po splamieniu należy przeprać plamę letnią wodą. W przypadku tkanin ze sztucznego włókna nie można stosować alkoholu, gdyż mógłby on odbarwić tkaninę.

Podziel się ze znajomymi!

Zadaj pytanie na forum

Uzyskaj poradę, zadając pytanie naszym użytkownikom!

Ostatnio dołączyli

Wszyscy użytkownicy