Panel logowania

Ostatnie posty na forum

O:Boli Cię ząb? Mamy na to sposób!
Goldi 06-07-14 20:18
O:KURZAJKI - powiedz im "NIE" raz na zawsze!
jadwiga 09-06-14 13:26
O:Pierwsza pomoc na kaca :)
izabela 29-05-14 12:16
O:Boli Cię ząb? Mamy na to sposób!
Jerzy C. 25-03-14 13:00
O:jakie oświetlenie pasuje do salonu
haga 23-02-14 17:00
Please enable Core Design Scriptegrator plugin.


Nie pozwól, by OPRYSZCZKA oszpeciła Twój uśmiech!

Opryszczka

Jeśli zdarzyło Wam się kiedyś "całować na wietrze", zapewne nie trzeba będzie Wam tłumaczyć, jak wygląda opryszczka. Dla pocieszenia: wirusem Herpes simplex zarażonych jest około 80% ludzi. Wirus ten wbudowuje się w układ nerwowy i tym samym staje się niewidoczny dla układu immunologicznego. Swoją obecność zdradza co jakiś czas - wtedy pojawia się tzw. opryszczka.

Opryszczka jest uciążliwa zwłaszcza dlatego, że pojawia się zawsze w najmniej odpowiednim momencie. Zawsze wtedy, gdy chcemy się dobrze zaprezentować, dobrze wyglądać, gdy podejmujemy jakiś większy wysiłek lub zaraz na początku urlopu. Dzieje się tak dlatego, że aktywacja wirusa następuje w wyniku osłabienia ogólnej odporności organizmu - czyli że, niestety, stresem i przemęczeniem zazwyczaj sami ją prowokujemy. Tak pojawia się opryszczka na wargach.

Co zrobić, gdy czujemy, że "wychodzi opryszczka", a nie możemy sobie na to akurat teraz pozwolić? Poniżej przedstawiamy domowe sposoby na opryszczkę. (Uwaga! Jeśli Twoja opryszczka rozprzestrzenia się po całej twarzy lub występuje na narządach rodnych, zalecamy jak najszybszą wizytę u lekarza.)

 

[number type="circle" value="1"] CZOSNEK NA OPRYSZCZKĘ[/number]

Czosnek, znany ze swych silnych właściwości antyseptycznych, wykorzystywany jest w domowym leczeniu wielu pospolitych dolegliwości (np. przeziębienie, trądzik). Jak się okazuje, jest też bardzo popularnym lekarstwem na opryszczkę. Przekrojony ząbek czosnku przykłada się na opryszczkę; można wcierać. Powinno się nosić przy twarzy cały dzień, ponieważ wtedy działanie zawartych w nim substancji jest silniejsze, a przez to okres leczenia się skraca. Na noc można przyklejać wykrojony kawałeczek plasterkiem. Jest to bardzo skuteczna metoda. Opryszczka powinna szybko zniknąć. Jedynym jej minusem jest nieprzyjemny zapach, na którego kilkudniową obecność niestety musimy się skazać.

[number type="circle" value="2"]OPRYSZCZKA ZNIKNIE DZIĘKI ... CEBULI![/number]

Na podobnej zasadzie opryszczka może być zwalczana pokrewną rośliną z rodziny czosnkowatych, mianowicie cebulą.

Z obranej bulwy wykrawamy malutki kawałeczek, który możemy przykleić plasterkiem na opryszczkę. Zaleca się częste zmienianie takiego "okładu" - świeży sok ma działanie najsilniejsze.

Niestety, i w przypadku tej metody nie unikniemy brzydkiego zapachu. Popularne metody niwelowania charakterystycznego dla cebuli aromatu (np. zaparzanie lub zakwaszanie) mogłyby osłabić działanie zawartego w niej soku, a wtedy nie ma gwarancji, że opryszczka zniknie.

[number type="circle" value="3"]SOK Z CEBULI NA OPRYSZCZKĘ[/number]


Aby otrzymać sok z cebuli, dzięki któremu opryszczka zniknie bez śladu, należy skroić dużą cebulę do miski i zasypać dwoma łyżkami cukru lub zalać miodem. Miskę należy przykryć talerzykiem lub folią aluminiową i odstawić na noc. W ciągu nocy cebula wypuści sok, który rozpuszczony z cukrem lub miodem będzie słodki i bardzo smaczny.

Bezpośrednio na opryszczkę nakładamy sok, jak najczęściej w ciągu dnia. Jeśli zależy nam na jak najszybszym rezultacie, możemy na noc przykleić na plasterku cebulę (patrz sposób powyżej). Pod wpływem silnego natężenia działających w soku substancji opryszczka powinna zniknąć bardzo szybko.

[div class="approved" class2="icon"]Sok z cebuli polecany jest jako środek na opryszczkę, jednak z równym powodzeniem stosowany jest w leczeniu przeziębień i dolegliwości związanych z chorobami gardła.[/div]

[number type="circle" value="4"]OPRYSZCZKA NIE MA SZANS Z CYTRYNĄ[/number]


Bardzo silne kwasy zawarte w soku z cytryny mogą pomóc w pozbyciu się brzydkiej i piekącej ozdoby ust. Stosowana na podobnej zasadzie jak powyższe, cytryna może sprawić, że opryszczka zniknie w ekspresowym tempie, pozwalając nam cieszyć się ładnym, szerokim uśmiechem.

Zastosowanie tej metody jest bajecznie proste: przekrajamy cytrynę, przykładamy na opryszczkę, i nosimy tak cały dzień. Co jakiś czas przyciskamy mocniej i delikatnie pocieramy, aż poczujemy szczypanie w miejscu choroby - nie jest to nic innego jak właśnie działanie kwasów na opryszczkę. Ważne jest, aby po czasie zmieniać okład; tak, aby opryszczka miała cały czas kontakt z silnym kwasem.

[div class="approved" class2="icon"]Jeśli ktoś nie chce cały czas nosić przy twarzy owocu, proponujemy miejscowe smarowanie skóry wyciśniętym z cytryny sokiem. Ale w tym przypadku, aby uzyskać efekt, trzeba tę czynność powtarzać naprawdę często.[/div]

zdjecie ilustrujace tematyke opryszczki

[number type="circle" value="5"]OCET WYGONI INTRUZA[/number]


I znów niepozorny, stały gość naszego domu - ocet - okazuje się nieocenioną pomocą na opryszczkę!

Przepis na octowy okład nie jest skomplikowany. Zapewne ktoś bystry i wyprzedzający myślami lekturę domyślił się, że chodzi o zwyczajne nasączanie opryszczki octem. I że trzeba to robić często, możliwie najczęściej w ciągu dnia. Opryszczka powinna się wynieść szybko i nie zostawić po sobie śladu - pod warunkiem, że po leczeniu pozwolimy się martwym zmianom spokojnie zagoić.

(Zobacz, jak z pomocą płukanek z octu zwalczyć trądzik, kurzajki i łupież

[number type="circle" value="6"]WODA UTLENIONA I SPIRYTUS SALICYLOWY NA OPRYSZCZKĘ[/number]


Częste i obfite stosowanie wody utlenionej lub spirytusu salicylowego na opryszczkę sprawia, że choroba się wycofuje, pozostawiając po sobie jedynie szybko gojący się strupek. Jest to nieco bolesna metoda, jednak przez wielu polecana. Prosimy jednak o zachowanie ostrożności, aby nie podrażnić otaczającej opryszczkę skóry – nadmiernie wysuszona może pękać.

 
Podziel się ze znajomymi!


Zadaj pytanie na forum
Uzyskaj poradę, zadając pytanie naszym użytkownikom!