Przed poważnym wyjściem każda kobieta przeżywa dylemat: co na siebie włożyć? Czy długą do ziemi, czy krótką? Na ramiączkach, bez ramiączek, z rękawkami? A może z dekoltem? Aby pomóc paniom w dokonaniu wyboru, podpowiemy tylko, że większość mężczyzn w pierwszej kolejności zauważa… właśnie dekolt. Warto więc o niego zadbać! Stosując poniższe domowe sposoby, szybko i naturalnie nadamy skórze biustu piękny kolor i blask. W dodatku, naturalne maseczki dostarczają tyle przyjemności, że wkrótce staną miłym rytuałem przed każdorazowym wyjściem na imprezę.

Maseczka do pielęgnacji dekoltu

Do przygotowania tej maseczki potrzebujemy oleju lnianego. Jest on bardzo bogaty w składniki odżywcze i nawilżające; z pewnością doskonale odżywi skórę dekoltu i nada mu pięknego blasku.

Olej lniany wpasowujemy w skórę dekoltu i szyi. Pozostawiamy na skórze przez 30 minut, następnie wycieramy olejek ręcznikiem.

Szczególnie polecany dla suchej skóry.

Maseczka z ziemniaka na biust

Dzięki maseczce z ziemniaka skóra dekoltu będzie delikatna i gładka.

Obranego ze skóry ziemniaka gotujemy, a następnie rozgniatamy na miazgę. Papkę mieszamy z 3 łyżeczkami mleka i nakładamy na dekolt. Zmywamy po 15 minutach.

Maseczka z banana na biust

Banany dzięki zawartości witamin, żelaza, potasu, magnezu i fosforu, są dobrym środkiem na suchą i łuszczącą się skórę.

Rozgniecionego na miazgę banana mieszamy z łyżką twarogu. Papkę nakładamy na dekolt na 15 minut. Zmywamy letnią wodą.

Maseczka twarogowo-miodowa

Maseczka według tego przepisu sprawi, że biust będzie jędrny i gładki.

1 łyżkę miodu zalewamy 3 łyżkami ciepłej wody i mieszamy, aż miód się rozpuści. Następnie dodajemy 1/2 kostki chudego twarogu.

Maseczkę nakładamy na dekolt na 20 minut. Zmywamy letnią wodą.

Maseczka ujędrniająca na biust

Do przygotowania maseczki, która ujędrni biust, potrzebujemy ½ szklanki ciepłego mleka, łyżkę miodu oraz łyżkę drożdży.

Wszystkie składniki mieszamy, aż do uzyskania jednolitej papki. Maseczkę nakładamy na 10 minut. Po upływie tego czasu oblewamy biust zimnym prysznicem.

Siemię lniane

Siemię lniane, dzięki zawartości składników odżywczych, doskonale odżywi skórę biustu.

1/2 szklanki siemienia lnianego wsypujemy do garnka zalewamy 2 szklankami wody i dodajemy 5 kropli olejku eukaliptusowego. Całość należy rozgotować.

Ciepłą (lecz nie gorącą) papkę nakładamy na biust i dekolt i przykrywamy folią aluminiową. Zmywamy po 15 minutach.

Ujędrniający kompres z mleka

W szklance mleka gotujemy 1/2 szklanki otrąb pszennych. Po zagotowaniu na chwilę odstawiamy garnek na bok. Ciepłą papkę nakładamy na biust i dekolt i przykrywamy folią aluminiową. Po 15 minutach zmywamy kompres chłodną wodą.

Maseczka z oleju sezamowego

Szklankę oleju sezamowego mieszamy z 3 łyżkami płatków owsianych. Tak powstałą maseczkę nakładamy na skórę na 15 minut, po czym zmywamy letnią wodą.

Zimny prysznic

Jednym z prostszych i zarówno najlepszych sposobów na ujędrnienie biustu jest naprzemienne polewanie piersi zimną i ciepłą wodą. Kończymy zawsze zimną wodą. Dzięki takiemu zabiegowi skóra lekko się napnie, ujędrni a biust lekko uniesie. Ponadto zimny prysznic zapobiega rozstępom.

Prysznic należy stosować codziennie przez kilka minut.

Gimnastyka, czyli ćwiczenia ujędrniające piersi

Jednym z najważniejszych warunków, jakie musimy spełnić aby nasz biust był piękny i jędrny, jest codzienna gimnastyka! Doskonały efekt daje pływanie. Można także wykonywać pompki lub ćwiczenie polegające uniesieniu łokci na wysokość splotu słonecznego i złożeniu dłoni. Następnie naciskamy jedną dłonią na drugą, napinając jednocześnie mięśnie klatki piersiowej. Wytrzymujemy 15 sekund Powtarzamy 4 razy. Należy także pamiętać, aby ściągać łopatki.

Oceń nasz artykuł: