Moda się zmienia, ale ciepły sweter co roku powraca do łask. Zimą potrzebujemy więcej ciepła, ponieważ nasz organizm jest nieustannie narażany na wyziębienie. Dzięki przytulnemu i miłemu w dotyku sweterkowi nie trzeba się o nic martwić. Można w dodatku przebierać w propozycjach – projektanci i artyści co roku prześcigają się w pomysłach na wykorzystanie dzianiny. Niestety, ten element garderoby wymaga szczególnej pielęgnacji. Jeśli będziesz się z nim źle obchodzić, nie będzie Ci służył zbyt długo. Koniecznie przeczytaj, jeśli nie chcesz zniszczyć ukochanego swetra i dowiedz się jak dbać o swetry!

Jak dbać o swetry – pranie swetrów

Poukładane swetry - jak dbać o swetry - domowe-sposoby.plMimo naszych uniwersalnych domowych sposobów, pranie swetra powinniśmy rozpocząć od przeczytania metki, którą zamieścił producent przy swetrze. Delikatne swetry z wełny czy kaszmiru raczej nie upierzemy w pralce, trzeba będzie zrobić pranie ręczne. Wtedy najlepiej przygotować roztwór letniej wody z domieszką detergentu, np. szamponu do włosów dla dzieci. Mniej delikatne swetry z grubszej wełny zapewne będziemy mogli uprać w pralce, o ile ta ma do tego specjalny program. Po praniu – pamiętajmy aby nie wieszać swetra, by ten się nie rozciągnął. Najlepiej położyć na płaskiej powierzchni, na ręczniku.

Jak dbać o swetry – przechowywanie swetrów

Swetrów, zwłaszcza tych cięższych, nie powinniśmy przechowywać na wieszakach w szafie. Najlepiej będzie je złożyć i położyć na płaskiej powierzchni. Dla pełnego spokoju – pamiętajmy o ochronie przed molami. Idealnym odstraszaczem będzie lawenda lub mięta pieprzowa, przechowywana w formie woreczka.

Oceń nasz artykuł: