Sukienka jest nieodłącznym atrybutem kobiecości. Na zewnątrz szaleje zima, a niejedna z nas marzy o ciepłych dniach, kiedy to wygrzebie z dna szafy swoje modne sukienki. Niestety, może ją spotkać niemiła niespodzianka. Niewłaściwie przechowywane rzeczy tracą kolor oraz fason. Modne sukienki zamienią się w znoszone szmaty! Warto zatem – póki czas – zrobić porządek w szafie.

1. Do osobnego pudełka

Odzież letnią najlepiej na czas zimy odłożyć w osobnych pudełkach. Dlaczego? Ścisk w szafie może zaszkodzić delikatnym tkaninom i sprawić, że się ponaciągają i zdeformują. Dlatego wyjmij na czas zimy zwiewną odzież i schowaj w innym miejscu. Delikatne bluzeczki przełóż papierem welinowym, aby zapobiec ich pognieceniu.

2. Sukienki na wieszaki

Jeśli odzież wymaga zawieszenia, postaraj się, aby letnia garderoba nie wisiała bezpośrednio przy zimowej. Możesz w tym celu wykonać specjalny pokrowiec z pergaminu. Jeśli spódnica lub dół sukienki jest plisowany, złóż ją wzdłuż plisów i wsuń w pończochę.

3. Zapnij guziki, zasuń zamki

Bardzo ważne jest, aby dopilnować, czy we wszystkich Twoich modnych sukienkach są pozapinane guziki i zasunięte zamki. Dzięki temu sukienki będą dłużej trzymać fason i prezentować się równie efektownie, jak nowe.

4. Koniecznie wyprasuj

Pamiętaj, aby składować tylko wyprasowane rzeczy, aby zagięcia, powstałe podczas prania i suszenia, nie utrwaliły się, a modne sukienki pozostały modnymi sukienkami przez następne lato.

5. Pętelki od producenta

Wiele pań systematycznie odcina pętelki od nowo zakupionych ubrań. Tymczasem właśnie one chronią ubranie od niepożądanego odkształcenia! Dlatego pozostaw pętelki na swoim miejscu, i korzystaj z nich zawsze, gdy będziesz zawieszać nowy ciuch.

Oceń nasz artykuł: