Któż z nas nie uważa, że piegi są urocze? Kochają je wszyscy, z wyjątkiem właścicieli, którzy zastanawiają się, jak pozbyć się ich raz na zawsze. Tak już jest: kto ma ciemne włosy, chciałby być blondynem, kto ma włosy kręcone, ten je prostuje. Nam nie pozostaje nic innego jak wyjść Waszym oczekiwaniom naprzeciw i podać kilka prostych, domowych sposobów na wybielenie piegów.

Są to sposoby naturalne, więc efekty nie będą natychmiastowe. Większość działa dopiero po dłuższym czasie regularnego stosowania.

Sok z cytryny na wybielenie piegów

Najprostszym i najczęściej polecanym sposobem na wybielenie piegów, przemywanie skóry wacikiem nasączonym sokiem z cytryny. Należy jednak być ostrożnym, gdyż cytryna powoduje, że skóra staje się wrażliwa na słońce. Może ją także wysuszyć i podrażnić.

Maseczka migdałowa na wybielenie piegów

Sparzamy 2 migdały i robimy z nich papkę. Następnie mieszamy je z białkiem jaja kurzego oraz z 1/2 łyżeczki soku z cytryny. Maseczkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na 15 minut. Na koniec myjemy twarz letnią wodą. Maseczka ta ma działanie wybielające piegi.

Maseczka z nagietka na wybielenie piegów

4 łyżki suszu z kwiatu nagietka zalewamy 1,5 szklanki wrzątku i parzymy pod przykryciem przez 15 minut. Następnie odcedzamy i zioła nakładamy na miejsca na naszym ciele, gdzie występują piegi. Trzymamy przez 20 minut, po czym spłukujemy.

Maseczki owocowe na wybielenie piegów

Do wykonania maseczki rozgniatamy na miazgę owoce czarnej porzeczki lub truskawki, do których dodajemy łyżeczkę soku z cytryny. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na piegi na 20 minut.

Maseczka z maślanki na wybielenie piegów

Do szklanki maślanki naturalnej dodajemy 2 łyżeczki soku z cytryny. Mieszamy i odstawiamy na 10 minut. Następnie maseczkę nakładamy na piegi na 10 minut, po czym zmywamy.

Mączka ziemniaczana na wybielenie piegów

Pół szklanki mączki ziemniaczanej mieszamy z 4 łyżkami wody utlenionej. Pozostawiamy na skórze do zastygnięcia. Następnie zmywamy maseczkę i smarujemy twarz tłustym kremem, gdyż maseczka ma działanie wysuszające.

Nalewka z nagietka

4 łyżki suszu z kwiatu nagietka wkładamy do słoika i zalewamy szklanką czystej wódki. Słoik zakręcamy i odstawiamy w ciemne miejsce na tydzień. Nalewka służy do przemywania skóry w miejscach występowania piegów.

Przed użyciem należy rozcieńczyć łyżkę nalewki z 6 łyżkami przegotowanej wody.

Ogórek

Ogórek od stuleci stosowany jest w pielęgnacji urody. Wybieli Twoje piegi i dodatkowo odświeży i nawilży skórę.

a) Pokrojony ogórek nakładamy na miejsca występowania piegów na 20 minut.

b) na tarce drobno trzemy 2 zielone ogórki i dodajemy łyżeczkę soku cytrynowego. Tak powstałą papkę nakładamy na skórę na około 15 minut. Następnie spłukujemy letnią wodą.

Okład z natki pietruszki

Drobno posiekany pęczek natki pietruszki zalewamy szklanką wrzątku i parzymy pod przykryciem przez 15 minut. Następnie odcedzamy napar i odstawiamy do ostudzenia.

W zimnym płynie moczymy gazę i okładamy nią skórę przez 15 minut.

Oceń nasz artykuł: