Na pewno to znasz: mimo tego, że jesteś w innym pokoju, doskonale potrafisz rozpoznać, kiedy ktoś w kuchni obiera pomarańczę. To niesamowite! Pomarańcza ma tak silne substancje zapachowe, że momentalnie po rozkrojeniu czuć jej zapach w całym mieszkaniu. Gdyby tak kilka kawałków aromatycznej pomarańczy poustawiać w całym domu, byłyby to z pewnością fantastyczne naturalne odświeżacze powietrza! Przeczytaj zatem nasze porady jak odświeżyć powietrze w domu i w mieszkaniu!

To nie jest jedyny sposób na zaczarowanie mieszkania naturalnym zapachem. Sprawdź nasze proste domowe sposoby na odświeżenie powietrza. Dzięki nim pomieszczenie będzie pięknie i świeżo pachniało przez cały dzień!

Orientalne zapachy w Twoim domu

Do niedużej ilości wody wsyp 2 łyżki cynamonu. Podgrzewaj na małym ogniu aż do momentu, gdy całe pomieszczenie wypełni się miłym i przyjemnym dla zmysłów zapachem cynamonu.

Przeczytaj również: Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w domu?

Dla jeszcze większych doznań spróbuj dodać do mieszanki łyżeczkę goździków. Ten prosty sposób uczyni Twoje mieszkanie pachnącym i odświeżonym!

Jak odświeżyć powietrze w domu – pomarańcza i goździki

Odświeżacz powietrza i ozdoba domu w jednym? Dlaczego nie! Zobacz, jakie to proste:

Potrzebujesz jedną pomarańczę i paczkę suszonych goździków. Wykonanie tego naturalnego odświeżacza nie jest trudne – po prostu wbijasz goździki w skórkę pomarańczy (zrób to na tyle mocno, aby nie wypadały!). Możesz układać z nich różne wzorki, zależnie od Twojej fantazji.

Fantastyczne połączenie zapachu pomarańczy i goździków na pewno przypadnie do gustu Tobie i Twoim bliskim. Szczególnie polecamy przed Bożym Narodzeniem, dla stworzenia świątecznego nastroju!

Przeczytaj również: Jak nawilżyć powietrze w domu?

Odświeżenie powietrza a wosk pszczeli

Jeśli lubisz słodki zapach miodu, doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zakup świeczki z prawdziwego wosku pszczelego. W trakcie spalania takiej świeczki uwalniane są substancje zapachowe, które łudząco przypominają zapach miodu. Obecność tego zapachu w domu sprawi, że poczujesz się przytulniej, cieplej i przyjemniej.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona sprawdza się jako doskonały aktywator substancji zapachowych zawartych w olejkach eterycznych.

Jeśli chcesz, aby cały pokój wypełniony był miłym zapachem, wlej kilka kropel swojego ulubionego olejku eterycznego na spodeczek z sodą. Tak prosty zabieg, a dzięki niemu cały pokój będzie pachnieć!

Oceń nasz artykuł: