Piękny łuk brwiowy podkreśla naszą urodę oraz nadaje jej wyrazistości. Patrząc w lustro zastanawiamy się, czy obecny kształt brwi jest dla nas odpowiedni? Zastanawiacie się jak odpowiednio wymodelować brwi aby wydobyć piękne spojrzenie? Zauważyliście niechciane włoski w okolicy oka i chcielibyście je usunąć? Dzisiaj zdradzimy, jak „regulować brwi w domu krok po kroku”.

Jak wyregulować brwi? Regulacja brwi w domu krok po kroku

Odpowiednio wyregulowane brwi, akcentują naturalne rysy twarzy. Podkreślają one barwę oka oraz uzewnętrzniają naszą charyzmę. Podstawą pięknych brwi jest systematyczne usuwanie niechcianych włosków oraz ich delikatna pielęgnacja. Samodzielna regulacja brwi w domu jest bardzo prosta i efektowna.
Przed przystąpieniem do zabiegu, najlepiej przyjrzeć się sobie. Spróbujmy wyobrazić sobie jaki kształt brwi pasowałby do naszego profilu twarzy. Jest to nieco trudne, ale nie zniechęcajmy się. Jeżeli jesteście posiadaczami twarzy o kształcie okrągłym, nasz łuk brwiowy powinien być skierowany delikatnie ku górze, bez zaokrągleń. Dodamy swojemu wizerunkowi lekkości i delikatności. Aby rozweselić prostokątną twarz, brwi powinny być nieco grubsze, rozpoczynające się nieco dalej od nasady nosa. Buzia o układzie zbliżonym do serca – łuk brwiowy powinien być średniej grubości, unosząc się ku górze w połowie długości. Osoby o wąskim czole i szerokiej szczęce powinny być właścicielkami grubych brwi.
Spróbujmy na początku delikatnie zmieniać profil brwi. W późniejszym czasie, kiedy dojdziemy do wprawy regulacja może być bardziej wyrazista.

Jak regulować brwi w domu krok po kroku?

Za pomocą patyczka możemy wyznaczyć odpowiednie linie, które ułatwią nam prawidłowe nadanie kształtu brwi. Musicie wykonać następujące czynności:

  1. Przyłóżcie patyk lub kredkę pionowo, tak aby brew zaczynała się na linii od kącika oka (wewnętrznego) do skrzydełka nosa.
  2. Następnie przesuńcie patyk w taki sposób aby utworzyć linię również od skrzydełka nosa ale do zewnętrznego kącika oka. Taktyka ta, pozwala nam wyznaczyć koniec brwi.
  3. Wygięcie brwi powinno następować pionowo wzdłuż źrenicy.

Jak wyregulować brwi pęsetą?

Pęsetą precyzyjnie wyregulujemy brwi. Przed tym zabiegiem, proponujemy aby skóra poddawana zabiegowi była zmiękczona. Polecamy wziąć dłuższy prysznic lub kąpiel. Technika ta, przyczyni się do łatwiejszej usuwalności włosków. W celu niwelacji bólu podczas regulacji brwi, warto przygotować zimne okłady lub kostki lodu. Jeżeli poczujemy dyskomfort, warto na chwilę przyłożyć owiniętą w chusteczkę kostkę lodu. Jeśli podrażnienie będzie utrzymywało się dłużej, można zaaplikować produkty w których składzie występuję alantonina. Koniecznie znajdźmy odpowiednio oświetlone miejsce oraz lusterko powiększające, które zapewni nam precyzyjność. Ważną kwestią jest to, aby wyrywać włoski zgodnie z ich kierunkiem wzrostu, nigdy pod włos. Nie zalecamy usuwać włosków nożyczkami lub innymi akcesoriami. Regulacja brwi powinna odbywać się poprzez wyrywanie pojedynczych włosków, które są poza szablonem, który wyznaczyliśmy patykiem. Co chwila powinniśmy kontrolować jak wygląda nasz kształt brwi, poprzez ich przeczesanie specjalnym grzebykiem lub szczoteczką. Po zakończonej czynności, cieszmy się pięknym wyglądem.

Jak wyregulować brwi woskiem?

Regulacja brwi woskiem jest świetną alternatywą, jeżeli nie chcemy skorzystać z powyższej metody. Wosk usuwa niepotrzebne włoski oraz meszek, który jest niełatwy do eliminacji. Technika ta wymaga od nas zwiększonej precyzji i dokładności. Regulacja ta niesie za sobą ryzyko powikłań u osób szczególnie narażonych. Regulacje woskiem powinny unikać osoby, które w ostatnim czasie eksponowały się na słońcu a także te u których istnieje ryzyko alergii. Metoda ta nie jest zalecana dla osób ze stanami zapalnymi skóry.

Regulacje brwi woskiem możemy wykonać na zimno lub na ciepło. Polecamy aby na początek spróbować pierwszej metody by móc zapoznać się z techniką odklejania plastrów. Kawałek plastra na zimno należy rozgrzać dłońmi i przykleić w miejsce, gdzie są widoczne niechciane włoski. Następnie zrywamy szybkim ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Starajmy się, aby nie naruszyć naskórka i nie podrażniać miejsca poddanego zabiegowi.

Depilacja woskiem na ciepło jest metodą, którą należy wykonać z wielką starannością. Preparat należy podgrzać do odpowiedniej temperatury, zalecanej przez producenta. Patyczkiem nakładamy wosk w miejsce, z którego chcemy usunąć włoski, dokładnie dociskając, przesuwając palec wzdłuż włosków. Tak jak w metodzie powyższej, zrywamy plasterek energicznie w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów.

Oceń nasz artykuł: