Mszyce – te niewielkie zielone stworzonka bywają zmorą każdego ogrodnika i miłośnika roślin. Zwalczyć je chemią czy domowymi sposobami? Zdecydowanie polecamy przetestowanie naszych naturalnych i bezpiecznych metod, mogą okazać się najbardziej skuteczne. Przeczytaj i zastosuj poniższe domowe sposoby na mszyce.

Mleczna mieszanka

Zdaniem wielu ogrodników – najskuteczniejsza i najprostsza metoda. Polega na przygotowaniu specjalnego płynu, składającego się w 50% z wody a w 50% z mleka (raczej chudego). Wymieszany płyn rozpryskujemy na zaatakowane przez mszyce rośliny. W ciągu kilku dni mszyca znika.

Przeczytaj również: Jak pozbyć się mrówek z domu?

Inne mieszanki

Mszyca - domowe sposoby na mszyce - domowe-sposoby.plSkutecznym sposobem może okazać się prosty oprysk z wody i szarego mydła. Inne źródła polecają różne kombinacje mieszanki wody z octem, solą, colą oraz płynem do mycia szyb (lub samodzielnie – bez mieszania z wodą).

Prewencja

Najlepiej jest zapobiec problemowi, zanim ten powstanie. Dbałe plewienie, usuwanie chwastów, utrzymanie roślin w dobrej kondycji – to zapobiegnie pojawieniu się mszycy. Pomocne są biedronki, dla których mszyce są naturalnym pożywieniem. W zadbanym ogrodzie – ryzyko pojawienia się mszyc jest zdecydowanie mniejsze.

 

Sposoby na mszyce a mięta

Dobrze posadzić w ogrodzie trochę mięty. Jej silny zapach odstrasza mszyce, te rzadziej pojawiają się w jej pobliżu.

Przeczytaj również: Jak pozbyć się moli spożywczych?

Środki chemiczne na mszyce?

Gdy wszystko inne zawiedzie – pozostaje udać się do sklepu ogrodniczego i wybór jednego z wielu dostępnych środków na mszyce. Przy tej okazji polecamy uważnie czytać instrukcję oraz używać zgodnie z jej zaleceniami. Tak aby walka z mszycami nie skończyła się dla nas niepotrzebnym problemem zdrowotnym.

Oceń nasz artykuł: