Panel logowania

Ostatnie posty na forum

O:Boli Cię ząb? Mamy na to sposób!
Goldi 06-07-14 20:18
O:KURZAJKI - powiedz im "NIE" raz na zawsze!
jadwiga 09-06-14 13:26
O:Pierwsza pomoc na kaca :)
izabela 29-05-14 12:16
O:Boli Cię ząb? Mamy na to sposób!
Jerzy C. 25-03-14 13:00
O:jakie oświetlenie pasuje do salonu
haga 23-02-14 17:00
Please enable Core Design Scriptegrator plugin.


MRÓWKI w domu? Zwalcz je domowymi sposobami!

Mrówki opanowały Twój teren? Szczególnie wiosną ten problem spotyka wiele rodzin. Istnieją skuteczne i potwierdzone domowe sposoby na te owady. Jak zawsze zalecamy rozwagę i ostrożność przy stosowaniu domowych sposobów. Jeśli te zawiodą, na sklepowych półkach znajdziemy szereg specjalistycznych preparatów.

domowe sposoby na mrówki
http://www.flickr.com/photos/nikki_m

Czystość i szczelność

Mrówki dostają się do pomieszczeń zwykle przez niezabezpieczone otwory. Warto się przyjrzeć, spryskać je odpowiednimi preparatami. W domach pamiętajmy, aby przetworzone pożywienie i owoce/warzywa trzymać w lodówce. Czystość w pomieszczeniach zmniejsza ryzyko wystąpienia mrówek.

Ocet, cytryna, mieszanki

Polecamy miejsca występowania mrówek spryskać octem. Słyszeliśmy również o mieszankach octu z wodą i cytryną. Takie mieszanki mogą być skuteczne. Możemy również w miejscu występowania mrówek zastosować sok z cytryny.

Stosuj to czego nie lubią mrówki

Drażniąco na mrówki działa proszek do pieczenia, sól, cynamon, liście laurowe, liście krzewów pomidorów. Można tymi składnikami zamknąć szlaki, którymi wędrują mrówki do pomieszczeń.

Miodowa pułapka

Łyżka miodu rozprowadzona na niewielkim talerzu. Mrówki bardzo lubią słodkie substancje, lgną do miodu i zwykle z niego się już nie wydostają. Przy osiągnięciu większej liczby mrówek w miodzie - myjemy talerz i ponownie nanosimy miód.

Boraks

Ciekawym sposobem jest użycie specjalnego proszku o tej nazwie. Zwykle jest on pomocny przy lutowaniu, ale tym razem mieszamy go z ugotowanym żółtkiem jajka. Pozwalamy aby mrówki zajęły się tą mieszanką. Mrówek już nie zobaczymy, ale radzimy tą metodę stosować w ostateczności i uważać aby dzieci i domowe zwierzęta nie miały z nią styczności.

Specjalistyczne preparaty

Gdy wszystko zawiedzie, pozostaje udać się do sklepu i kupić jeden z popularnych specyfików/spray'ów na mrówki. Nie będziemy polecać żadnej konkretnej firmy, większość pozwala skutecznie zwalczyć te owady.Tagi:
owady
insekty

Podziel się ze znajomymi!


Zadaj pytanie na forum
Uzyskaj poradę, zadając pytanie naszym użytkownikom!