Lato i jesień to czas w którym w każdym domu pojawiają się duże ilości świeżych owoców. Jednak nie tylko one są tym, co przyciąga muszki owocówki. Doskonałym miejscem ich występowania mogą być produkty zawierające cukier, takie jak dżemy czy soki. Czasem wystarczy chwila nieuwagi i w pozostawionym odkręconym słoiku natychmiast pojawiają się te owady. Jest to szczególnie dokuczliwy problem gdy jest ich coraz więcej, a zwalczenie ich sprawia niejednokrotnie wiele problemów. Chemiczne środki, które dostępne są w drogeriach nie zawsze przynoszą pożądany efekt. Jak się pozbyć muszek owocówek nie koniecznie sięgając po chemiczne specyfiki? Czy istnieją alternatywne, domowe sposoby na pozbycie się muszek owocówek dzięki którym pozbędziemy się muszek owocówek skutecznie z naszej kuchni?

Owocowa pułapka na muszki owocówki

Bardzo dobrą alternatywą na pozbycie się muszek owocówek z naszego domu jest własnoręczne wykonanie pułapek. Nie wymagają one zbyt wielu materiałów do ich wykonania. Wystarczy kilka chwil by móc zacząć skutecznie walczyć z tym uciążliwym lokatorem naszych kuchni. Jednym z najlepszych domowych sposobów jest wykorzystanie owoców, które jak wiadomo cieszą się ogromnym zainteresowaniem tych owadów.
Wystarczy wziąć nie dużą miskę. na jej dnie ustawić pokrojone owoce – jabłka gruszki, śliwki – to coś co muszki wprost uwielbiają! Całość należy przykryć folią spożywczą i przymocować ją tak by szczelnie przykryła miskę. W folii następnie należy wykonać kilkanaście otworów, niezbyt dużych. Tak przygotowaną pułapkę ustawiamy w na blacie kuchennym, tam gdzie muszek jest najwięcej. Po chwili muszki wyczują pozostawione owoce i przywabione wejdą pod powierzchnię folii skąd nie uda im się wydostać z powrotem.

Ocet jabłkowy – czy rzeczywiście pomoże?

W każdej kuchni z pewnością odnaleźć można ocet jabłkowy. Każdy zna jego szeroki zakres zastosowania, ale czy sprawdzi się także w przypadku tych dokuczliwych owadów? Jak go zastosować? Wystarczy sporządzić pułapkę, której konstrukcja pozwoli przywabić muszki, uniemożliwiając im wydostanie się. W tym celu należy przygotować szklankę, nalać do niej trochę octu jabłkowego. Całość przykryć folią spożywczą, którą mocujemy gumką, tak by uniemożliwić jej zsuwanie. W folii zrobić trzeba dziurki takiej wielkości by zmieściły się przez nią muszki. Tak przygotowaną pułapkę umieszczamy w miejscu, gdzie bytuje najwięcej owadów. Po chwili można już zaobserwować efekty. Muszki zwabione zapachem octu przedostaną się otworkami znajdującymi się w foli do szklanki, skąd ucieczka nie będzie już taka prosta.
Łatwiejszym sposobem użycia octu jest pozostawienie naczynia które wypełnimy octem. Dodatkowo dodać należy odrobinę płynu do mycia naczyń. Może posłużyć nam w tym wypadku miska, którą ustawiamy w kuchni. Muszki także zwabione zapachem w kontakcie z warstwą płynu znajdującą się w misce nie będą miały możliwości ucieczki co pozwoli na skuteczne pozbycie się ich.

Muszki owocówki lubią zapach wina

Wino - jak pozbyć się muszek owocówek - domowe-sposoby.plJeśli zapach octu wydaje ci się zbyt intensywny i wolisz inny sposób, tym razem zastosować możesz wino. Już niewielka ilość tego trunku pozwoli przyciągnąć muszki owocówki. W tym wypadku postępujemy identycznie jak w przypadku octu jabłkowego. Do szklanki nalewamy odrobinę wina, przykrywamy folią z otworkami i czekamy na efekty działania pułapki. Dobrym pomysłem jest też pozostawienie niedużej ilości wina na dnie butelki i odstawienie jej w miejscu, gdzie bytują te owady. Po chwili zwabione zapachem wlecą one do butelki, a cienka szyjka uniemożliwi im ponowne wydostanie się na zewnątrz.

Kawa przyciąga także muszki owocówki

Każdy poranek warto rozpocząć od filiżanki kawy. Oprócz tego, że wypełnia ona przyjemnym aromatem pomieszczenie sprawia, że także muszki owocówki nie pozostają na nią obojętne. By móc się ich pozbyć wystarczy ustawić filiżankę ze świeżo zaparzoną kawą.
Jej aromat sprawi, że zadziała jak wabik na te owady. Efekt jest naprawdę skuteczny i za razem zdumiewający. Już po chwili w pojawią się wokół niej muszki, które utopią się w niej. W ten łatwy sposób będziemy mogli pozbyć się muszek. Pamiętać należy że kawa nie może być gorąca. W przestudzonym naparze już po chwili pojawią się pierwsze ofiary.

Oceń nasz artykuł: