Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku. Jest to nie tylko czas na rodzinne spotkania oraz swoiste przeżywanie duchowe tych dni, ale także czas na odpoczynek. Z roku na rok przybywa zwolenników spędzania świąt pod palmami. Takie egzotyczne wojaże, mimo kryzysu są niezwykle popularne.

Niektóre osoby nie wyobrażają sobie spędzania świąt z dala od rodzinnego domu, od polskiej tradycji i śniegu. Istnieje jednak spore grono zwolenników wygrzewania się w tym czasie w słonecznych, egzotycznych krajach. Wiele biur podróży gwarantuje swym klientom bardzo atrakcyjne warunki wyjazdu na ok. 7-9 dni w przeróżne miejsca świata. Każdego roku możemy trafić na jakąś przyciągającą uwagę promocję.

Dzięki takiemu zorganizowanemu wyjazdowi, który oferuje nam pakiet All inclusive, możemy wyjechać na zasłużony odpoczynek i nie przejmować się żmudnym i zakupami, które w Polsce wiążą się ze staniem w długich kolejkach, przedświątecznym sprzątaniem, ubieraniem choinki oraz przygotowywaniem wielu potraw dla całej rodziny. Wyjeżdżając za granicę nie musimy się martwić o wszystkie te czynności, a wyżywienie jest wpisane w cenę. Osoby bardziej sentymentalne być może zatęsknią za klasycznymi, tradycyjnymi potrawami świątecznymi takimi, jak zupa grzybowa, barszcz czerwony, karp, kapusta z grochem i innymi daniami, które nierozerwalnie wiążą się z Bożym Narodzeniem, jednak, niektórzy chętnie się otwierają na nowe smaki i poznają kuchnię danego regionu. Dodatkowym, a dla niektórych podstawowym atutem takich wyjazdów, jest pogoda. Nie każdego bowiem cieszą zimowe chłodne i śnieżne wieczory. Są osoby, które kochają słoneczne i ciepłe pory roku. Dla nich zatem wyjazd w tropiki będzie doskonałym rozwiązaniem.

Mimo wielu atutów, święta spędzone z dala od rodziny, w odległym tropikalnym kraju nie mają takiego uroku i nie są już tymi samymi świętami, które zawsze kojarzą się z dwunastoma tradycyjnymi potrawami, pęknie przystrojoną choinką, białym puchem za oknem i odgłosem pięknych i nastrojowych kolęd. Mimo to statystyki mówią, że obecnie co piąty Polak decyduje się na święta za granicą, a badania wskazują, że liczba ta będzie z każdym rokiem rosła.

Oceń nasz artykuł: