Randki powinny być zawsze czymś specjalnym. Nie mamy tu na myśli każdorazowych fajerwerków, wycieczek do Paryża czy jedzenia homara na leśnej polanie. Tę wyjątkowość osiągnąć można bez dużego nakładu sił i środków, a polega ona na oderwaniu się od codzienności, skupieniu na chwilę jedynie na ukochanej osobie, poświęceniu tylko jej czasu i uwagi. Jeżeli to uda Ci się osiągnąć, Paryż i homary zejdą na drugi plan.

Pokażemy Ci jak przygotować romantyczną randkę niezależnie od tego czy będzie to Twoja pierwsza randka, czy też „pierwsza” randka (o „pierwszych” randkach przeczytać możesz w artykule dotyczących odzyskiwania namiętności). Do dzieła więc:

1. Liczy się pomysł

Pomyśl o czymś, czego nie robicie na co dzień. Niech to będzie coś odmiennego, może nowego, czego jeszcze nie próbowaliście. Nie musisz od razu proponować skoku ze spadochronem. Może nigdy nie piekliście razem ciastek? Nie obejrzeliście spacerkiem wszystkich pomników w waszym mieście? Nie graliście w rozbieranego pokera? Może to być cokolwiek, co potencjalnie sprawi wam przyjemność.

2. Wspólny posiłek

Przyjęło się myśleć, że randki odbywają się wieczorową porą w świetle gwiazd. Ale czy tak musi być? Czy nie może to być romantyczne śniadanie lub obiad? Pewnie, że tak o ile będzie wspólny. Przez wspólny mamy tu na myśli nie tylko to, że zjecie go razem, ale także że razem go przygotujecie. Ze wspólnych przygotowań możecie mieć nie tylko dużo zabawy, ale także możliwości poznania siebie nawzajem, nawet po latach znajomości. Jedzenie jest także całkiem niezłym afrodyzjakiem. Nie najadajcie się jednak do rozpuku, ponieważ romantyczna randka zamieni się w romantyczne trawienie w zaciszu kanapy.

3. Wspólny spacer

Po posiłku dobrze jest spalić trochę tłuszczyku, odetchnąć świeżym powietrzem. Wybierzcie się na spacer po malutkich uliczkach, lesie czy parku. Idźcie na spacer, zatem nie biegnijcie na łeb na szyję, nie róbcie po drodze zakupów. Witryny sklepowe mogą stać się pobudką do ciekawej rozmowy czy wspomnień, nie warto jednak tracić tego wspólnego czasu na zakupy. Pamiętajcie także, że cisza nie jest czymś złym. To w ciszy rodzą się najlepsze pomysły. Nie zawsze także świadczy ona o braku wspólnych tematów, zainteresowań. Nie starajcie się „zagadać” ciszy.

4. Gwiazdy

Napisaliśmy, że randka niekoniecznie musi odbywać się wieczorową porą i jest to niewątpliwie prawda. Nie da się jednak odjąć gwiazdom ich uroku i aury tajemniczości. Oglądanie gwiazd jest dobrym pomysłem na wspólnie spędzony czas, zwłaszcza jeżeli wcześniej włożyliście trud w dowiedzenie się paru rzeczy o gwiazdach i gwiazdozbiorach i możecie teraz pochwalić się wiedzą przed partnerem. Razem poszukajcie Pasa Oriona czy Małej Niedźwiedzicy.

Gwiazdom w niczym nie ustępują chmury. W nie także można wpatrywać się godzinami i rozmawiać o tym, w jakie kształty się układają i co nam przywodzą na myśl. Tak, wiemy, to zabawa ulubiona przez dzieci. Ale czy jest to problem? Równie dobrze możecie razem tańczyć w deszczu i też sprawi wam to dużą przyjemność, zwłaszcza, że potem będziecie się razem suszyć. A mówiąc o tańcu…

5. Taniec

Przygotujcie miejsce w pokoju, włączcie ulubioną muzykę i po prostu zatańczcie. Macie siebie, więc nie potrzebujecie już innego towarzystwa. Na początku możecie czuć się lekko skrępowani, jednak nie przejmujcie się. Z dobrymi chęciami i nastrojem na pewno się uda, a która kobieta nie doceni romantycznego tańca? Mężczyźni, nawet jeżeli się do tego nie przyznają, także lubią się poprzytulać.

6. Zagrajcie w grę

Przypomnieć możecie sobie gry z młodości i dzieciństwa lub skorzystać z gotowych gier planszowych (także tych o podtekście erotycznym) czy też kart. Nie będziecie się nudzić, unikniecie krępujących przerw w rozmowie. Dobra zabawa gwarantowana.

7. Masaż

Zależnie od tego, na jakim etapie znajomości jesteście, udaną randkę warto zakończyć masażem (czy jednak będzie to naprawdę jej koniec?). Niemal każdemu z nas sprawi on ogromną przyjemność, przyniesie ukojenie i spokój. Jest to zdecydowany i niekwestionowany król romantyczności.

Pomyślcie, przygotujcie i poproście partnera o udział w randce. Bawcie się dobrze i przede wszystkim razem. Powodzenia!

Oceń nasz artykuł: