Ostatni dzień w roku, to doskonały moment na zorganizowanie iście szampańskiej zabawy w gronie przyjaciół lub wyjazd na zasłużony odpoczynek. Warto z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o ustalenie szczegółów dotyczących organizacji tego dnia, ponieważ wiele sal balowych oraz miejsc noclegowych ma wyczerpany limit miejsc. Oto jakie są sposoby na spędzenie tej wyjątkowej nocy w roku.

Niech żyje bal!

Bardzo popularną formą spędzania sylwestra jest bal organizowany na salach, w restauracjach, barach i wszelkich przeznaczonych do tego miejscach. Jest to znakomite rozwiązanie dla par, które uwielbiają takie imprezy i chciałyby poszaleć na parkiecie do białego rana. Oczywiście z udziałem w takiej imprezie wiąże się pewien wydatek. Cena zależna jest od wielkości miasta oraz od prestiżu miejsca.

Stołówki, małe kameralne salki czy pomieszczenia szkół oferują możliwość wzięcia udziału w balu za niewielkie pieniądze, jednak już ekskluzywne restauracje, proponujące bogate i wytworne menu liczą sobie za taką imprezę znacznie więcej. Wybór lokalu będzie oczywiście uzależniony od naszego budżetu. Poza kosztem samej imprezy należy doliczyć jeszcze wieczorową kreację, buty oraz wszelkie dodatki, a w przypadku pań zrobienie profesjonalnej fryzury i niekiedy także makijażu. Większość tego typu miejsc umieszcza na swojej stronie internetowej informacje dotyczące ceny udziału w balu oraz przykładowe menu.

Wyprawa w góry

Dosyć dużym zainteresowaniem cieszą się również kilkudniowe wyjazdy w góry. Wiele pensjonatów, hoteli, a także schronisk proponuje noclegi z wyżywieniem oraz z całym programem na kilka dni pobytu. W ramach takiego programu zwykle znajduje się kulig, jazda na nartach, ognisko i zabawa sylwestrowa. Jeśli marzymy o takim wyjeździe, warto się nim zainteresować z odpowiednim wyprzedzeniem, bowiem wówczas konkurencja jest spora i ceny oraz warunki mogą być bardzo atrakcyjne, a w ostatniej chwili pewnie znajdziemy ofertę nieco droższą.

Impreza domowa z przyjaciółmi

Dla osób, które nie mają zbyt dużych funduszy lub nie mogą sobie pozwolić na kilkudniowe wojaże, pozostaje impreza domowa w gronie przyjaciół. Może to być zwykłe spotkanie lub impreza tematyczna, wszystko zależy od inwencji twórczej uczestników. Aby zminimalizować koszty i usprawnić organizację, warto podzielić się między sobą obowiązkami, zrobić zakupy i przygotować przekąski oraz oprawę muzyczną. Później pozostaje już jedynie dobra zabawa do białego rana.

Oceń nasz artykuł: