Usuwanie plam z trawy

Dzieci uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu. Dorośli również. Ale niestety dorosłym zostawia się pranie, a co za tym idzie - usuwanie plamy z trawy. I gdzie tu sprawiedliwość? Mawia się, że nie ma jej na tym świecie. Na domiar złego, usuwanie plamy z trawy jest szczególnie trudne. Nie mając wiedzy na temat sposobów usuwania plamy z trawy, możesz sobie zniszczyć ubrania. Dlatego uważnie przeczytaj informacje podane poniżej: wszystkie domowe sposoby na plamy z trawy znajdziesz tutaj.

Plamy z trawy - obrazek
fot. flickr.com/photos/johnjoh

1Gorąca woda na plamy z trawy? Nigdy!

Po pierwsze: DO PLAMY Z TRAWY NIGDY NIE UŻYWAJ GORĄCEJ WODY! To może tylko ją utrwalić.

2Alkohol na plamy z trawy

Plamy z trawy najlepiej usuwać 70%. W tym przypadku zwilżamy plamy z trawy alkoholem, zostawiamy na chwilkę, po czym spłukujemy zimną wodą.

Jeśli plama powstała na tkaninie z wełny, najlepiej użyć do jej usunięcia ciepłego alkoholu.

3Woda utleniona na plamy z trawy

Plamy z trawy chętnie poddają się działaniu wody utlenionej. Zabieg jest bardzo prosty: po prostu przecieramy zabrudzenia szmatką zwilżoną wodą utlenioną. Można dodać odrobinę amoniaku.

Sposób polecany dla plamy z trawy na tkaninie z bawełny lub lnu.

4Zapieranie płynem do mycia naczyń

Bardzo prostym i skutecznym sposobem radzenia sobie z tego typu zabrudzeniami jest zapieranie plam zwyczajnym płynem do mycia naczyń. Po takim zabiegu wstawiamy zaplamione ubranie do prania.

5Kwasek cytrynowy na plamy z trawy

Dobrym i przez wielu polecanym sposobem na usuwanie plamy z trawy jest przemywanie kwaskiem cytrynowym. Podobno może nawet pomóc w wywabianiu starych plam!

6Inne sposoby na plamy z trawy

Jeśli do tej pory żaden ze sposobów nie okazał się skuteczny, możemy spróbować wyczyścić zabrudzenia amoniakiem lub alkoholem z dodatkiem wody z solą. Teraz wszystkie plamy z trawy z pewnością znikną bez śladu!