Plamy z rdzy

Rdzawe plamy na nowych spodniach synka to szok i problem niejednej mamy. Są jednak skuteczne sposoby aby pozbyć się plam z rdzy. Oczywiście polecamy stosować je rozważnie i z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.

domowe sposoby na plamy z rdzy
http://www.flickr.com/photos/skinn0r

Sok z cytryny

Skrop plamę sokiem z cytryny i zostaw na słońcu na niedługi czas. Następnie spłucz wodą. Ten sposób jest skuteczny, ale trzeba mieć świadomość, że nie każdy materiał toleruje sok z cytryny czy też polecany alternatywnie kwasek cytrynowy. Niektóre starsze osoby sugerują również posypać plamę solą (przed wypłukaniem).

Proszek do pieczenia

Aby usunąć plamę z rdzy, namocz zabrudzoną okolicę odzieży w ciepłej wodzie a następnie natrzyj plamę proszkiem do pieczenia, po czym upierz w pralce/ręcznie.

Chemiczne odplamiacze

W sklepach popularne są odplamiacze w formie spray'u/spryskiwaczy. Choć to żaden domowy sposób, w niektorych przypadkach może być jedynym skutecznym preparatem. Kosztują kilka złotych, dobrze jest najpierw wyprubować na małowidocznym fragmencie bluzki/spodni - jak materiał reaguje na taki specyfik.

W internecie i opowieściach znajdziecie oprócz tych sposobów - jeszcze wiele innych. Nie będziemy ich jednak wymieniać, bo wierzymy, że sok z cytryny czy proszek do pieczenia okażą się skutecznym sposobem na plamę z rdzy. Powodzenia!