Rdzawe plamy na nowych spodniach synka to szok i problem niejednej mamy. Są jednak skuteczne domowe sposoby aby pozbyć się plam z rdzy. Oczywiście polecamy stosować je rozważnie i z zachowaniem wszystkich środków ostrożności, a zatem jak usunąć plamy z rdzy?

Sok z cytryny

Skrop plamę sokiem z cytryny i zostaw na słońcu na niedługi czas. Następnie spłucz wodą. Ten sposób jest skuteczny, ale trzeba mieć świadomość, że nie każdy materiał toleruje sok z cytryny czy też polecany alternatywnie kwasek cytrynowy.

Niektóre starsze osoby sugerują również posypać plamę solą (przed wypłukaniem).

Przeczytaj również: Jak usunąć plamy z trawy?

Jak usunąć plamy z rdzy proszkiem do pieczenia?

Aby usunąć plamę z rdzy, namocz zabrudzoną okolicę odzieży w ciepłej wodzie a następnie natrzyj plamę proszkiem do pieczenia, po czym upierz w pralce/ręcznie.

Przeczytaj również: Jak usunąć plamy z kawy?

Chemiczne odplamiacze

W sklepach popularne są odplamiacze w formie spray’u/spryskiwaczy. Choć to żaden domowy sposób, w niektórych przypadkach może być jedynym skutecznym preparatem. Kosztują kilka złotych, dobrze jest najpierw wypróbować na małowidocznym fragmencie bluzki/spodni – jak materiał reaguje na taki specyfik.

W internecie i opowieściach znajdziecie oprócz tych sposobów – jeszcze wiele innych. Nie będziemy ich jednak wymieniać, bo wierzymy, że sok z cytryny czy proszek do pieczenia okażą się skutecznym sposobem na plamę z rdzy. Powodzenia!

Oceń nasz artykuł: